• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
 ‘Konut projelerinin taksit  tutarlarını düşüreceğiz’

 ‘Konut projelerinin taksit tutarlarını düşüreceğiz’

Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş dün yaptığı basın toplantısında, TOKİ projesi hakkında konuşarak şunları söyledi: “Herkes ‘Biz asgari ücretle geçinen kesimiz yüksek taksitlerle verilen evleri nasıl öderiz’ diye soruyorlar. Bugün bu projeyi başlatanlar yarın devam ettiremeyecekler, ömürleri yetmeyecektir.”

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısında İl Başkanı Niyazi Ertaş gündemi değerlendirdi. Toplantıda Başkan Ertaş yerel ve ülke gündemindeki konulara değindi. Toplantıda Başkan Ertaş’a yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

‘GELECEK PARTİSİ UCUZ KONUT PROJESİ İÇİN ÇALIŞIYOR’

Gelecek partisi olarak iktidara geldiklerinde konut sorununu çözeceklerini söyleyen Başkan Ertaş, “Yetkililer TOKİ projelerini açıkladıktan sonra birçok vatandaşımız partimize geldi. Herkes biz asgari ücretle geçinen kesimiz yüksek taksitlerle verilen evleri nasıl öderiz diyerek soruyorlar. Bugün bu projeyi başlatanlar yarın devam ettiremeyecekler ömürleri yetmeyecektir. En az iki yılda yapılacaktır diye söz verdiler ama seçimlere bir yıldan az bir süre kalmıştır. Gelecek Partisi olarak iktidara talip olduğumuz için bu konut projelerin taksit tutarlarını düşüreceğiz. Gelecek Partisi’nin genel merkezinde konut projelerinin en düşük vatandaşa nasıl sağlanabilmesi için ciddi bir çalışma yapılıyor. Herkes imkanları doğrultusunda projelere başvursun” dedi.

‘GELECEK PARTİSİ TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLMUŞTUR’

Genel Başkan Davutoğlu önderliğinde seçim startını Pazar günü vereceklerini söyleyen Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, “Kısa zaman önce bize parti kuramaz teşkilatlanamaz diyenler bugün görüyorlar etkinliklerimizde salonlara sığmıyoruz. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde seçimin startını veriyoruz. 18 Eylül Pazar saat  17:30 İstanbul Sultanbeyli ilçesinde  kent meydanında halkla kucaklaşacağız. Bundan sonra da genel merkezimizin aldığı kararla seçime kadar 40 ilde miting yapacağız. Gelecek Partisi Türkiye’nin partisi olmuştur meydanlarda olacağız” diye konuştu.

‘SULTANDAĞI VE ÇAY BÖLGESİNDEKİ ÜRETİCİ PERİŞAN’

İl Başkanı Ertaş toplantıda vişne ve kiraz üreticilerinin de dertlerine değinerek şunları söyledi: “Yetkililer kiraz üreticisine destek vereceğiz dediler. Sonuç Sultandağı ve Çay bölgesindeki üretici perişan. Üretici bize destek vermeyin su borçlarımızı ödeyin başka bir şey istemeyiz diyorlar. Önemli bir patates üretim noktası olan Şuhut’ta 15 yıldır depolama mağarası yapacağız dediler. Kaç yıl geçti Şuhut yolu gibi yapılmadı.”

‘KAVŞAK NOKTASI OLAN İLİMİZDE HALK MAĞDUR YAŞIYOR’

Başkan Ertaş, “Afyonkarahisar Kızılay maden suyu ilimizin gözdesi ama yıllardır dile getirdik. Fabrika yanında bulunan boş araziye şişeleme tesisi yapın diyerek. En son yapalım dediler bir yıldır ses soluk çıkmıyor. Şişe fabrikası kurulursa en az 300 kişiye iş imkanı doğacaktır. Tüm Afyonkarahisarlılar olarak bu konuya sahip çıkmalıyız. Termal şehrinde bir çok devre mülk mağduru var. Devre mülk mağdurları adliye kapılarında hak arıyorlar. Gazıgöl’de genellikle sular kesiliyor. Biliyor musunuz ilimizde doğru dürüst bir nikah salonu yok. Trafik ve yaya yolları işler acısı. Afyon bunlardan mustaripken huzur evini yıkmışız. Vakıf iş hanını bağkur binamız ve birçok bina yıkıldı. Kavşak noktası olan ilimizde halk mağdur yaşıyor” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM