• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mısırlıoğlu  “Şehrül-Emin olarak adaletinize güveniyoruz”

Mısırlıoğlu  “Şehrül-Emin olarak adaletinize güveniyoruz”

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Afyonkarahisar Belediyesi’nin proje, yatırım ve hizmetlerine yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Zeybek, Müze alanından, teleferik projesine kadar önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu ise Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek Zeybek Başkan’a “Ahlak ve terbiye çerçevesinde sizlerin iyi niyetinden şüphe duymadan, ufak tefek eleştirilerimiz art niyet çerçevesinde değil. Bu süre zarfında Afyon’un her tarafına hizmet götürmenizde biz de sizinle birlikte yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyorum. Maksat iyi niyet olsun birlik beraberlik içerisinde Afyon’a güzel hizmetler yapacağınıza inancımız tamdır. Sonuna kadar da İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı ve Meclis Üyelerimiz olarak hayırlı hizmetlerinizin yanınızdayız” dedi.

MECLİSİMİZDE “YEŞİL ALAN”  OLARAK KALMASI KARARI ALDIK

Müze arazisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Zeybek Başkan; “ Müze ile alakalı olarak Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız bize verdiği “Buranın mevcut yeşil dokusunun bozulmamasına ve yapılaşmaya müsaade edilmemesi” talimatına uyarak Meclisimiz vasıtasıyla “Yeşil alan” olarak kalması kararı aldık. Mevcut durumun çözümü TOKİ  ile alan arkadaşların anlaşmalarına bağlı.

TELEFERİK’E STK’LAR TALİP

Teleferik projesinde gelinen aşamayı da paylaşan Başkan Zeybek; “Teleferik’in bizden önceki dönem de ihale yapılmış.  Ankaralı bir firma almıştı. Teminatını yaktı. Tekrar projeyi hazırlayan firmayla projede düzenleme yaptık. İhaleye çıktık. İki firma şartname almıştı ama ihaleye giren olmadı. İhale olmazsa kendi imkanlarımızla yapmayı düşündük. Afyon’da bazı STK’lar “biz bir oluşum gerçekleştirelim, talibiz bu işe ” dediler. Şu anda arkadaşlarımız inceliyor” dedi.

“EMANETİ HAKKIYLA YERİNE GETİRİYORUZ”

Projeleri arasında olmayan 52 bin metrekarelik Ataköy Parkını mini bir Millet Bahçesi yapacaklarını söyleyen Başkan Zeybek; “ Yine sağolsun Belediye Meclis Üyelerimizin de desteğiyle temizlik araç filomuzu sıfırladık. Ciddi kazancımız oldu. 1,5 yıl içerisinde kendini amorti edecek hale geldi. Bunlar Afyon’un kazancı halkımız bu şehri bize emanet etti, emanet edilen görevi hakkıyla yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

“ERENLERE YAPILAN YATIRIMI HİÇBİR MAHALLEMİZE YAPMADIK”

Erenler Mahallesiyle ilgili bazı basın organlarında çıkan haberlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek;  “Erenler Mahallemize yapmış olduğumuz yatırımı hiçbir mahallemize yapmadık. Erenler’e defalarca gitmeme rağmen yapılaşma bitmediği sürece yolların asfaltına giremem dedim. Mahallenin komple alt yapısını sıfırladık. 1,5 milyon yağmur suyu ve kanalizasyona harcama yaptık. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz yine 1 milyon 255 bin lira, Fen İşleri Müdürlüğümüz de 2 milyon 300 bin liralık bir yatırım yaptı. Burası köy mü mahallemi olduğu henüz net değil. Danıştay’dan karar henüz verilmiş değil ancak ona rağmen mahalleyi hizmetten alı koymuyoruz. Yatırımda bir mahallemizi diğerine tercih etmiyoruz. Şöyle ki çalışmalarımıza Merkez de değil, kenar mahallelerden başladık. Halkımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Eski mahallelerimiz arasından “30 yıldır buralara çivi çakılmadı, Allah sizden razı olsun” diyorlar. Yapılması gereken neyse hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Mahalleleri oy verdi- vermedi diye hiçbirine ayrıcalık göstermiyoruz” dedi.

“ADALETİNİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in adaletinden şüphesi olmadığını söyleyen İl Başkanı Mısırlıoğlu; “Şahsınızın adaletinden bir şüphemiz yok. Ancak vatandaşlarımız “Bizim mahalle kenar mahalle, geçmişte seçimlerde az oy verdi, bize üvey evlat muamelesi yapılıyor” gibi bizi de rahatsız eden sorunlarını dile getiren hemşehrilerimiz var.  Ahlak ve terbiye çerçevesinde sizlerin iyi niyetinden şüphe duymadan art niyet olmaksızın zaman zaman eleştirilerimiz oluyor. Şu anda ortada bir seçim yok. Görevinin başında bir belediye başkanı ve ekibi var. Bu süre zarfında azami miktarda Afyon’un her tarafına hizmet götürmenizde bizde sizinle beraber yanınızda olduğumuz u bilmenizi istiyorum.

“İYİ NİYETİNİZDEN ŞÜPHEM YOK”

Sizlere vatandaşlarımızın sıkıntılarını dile getirirken asla zülfü yâre dokunmak niyetinde değiliz. Sizi bu konuda hoşgörünüze sığınarak, insani ilişkilerinize güvenerek yer yer eleştiriyoruz. Hakkınızı helal edin.  Afyonkarahisar’ın sorunlarını el birliği ile çözer ve aşarız. Maksat iyi niyet olsun, maksat birlik beraberlik kardeşlik hukuku içerisinde  Afyon’a güzel hizmetler yapacağınıza inancımız tamdır. Sonuna kadar da İYİ Parti İl Teşkilatı ve  Belediye Meclis Üyeleri ile beraber hayırlı hizmetlerinizin yanınızdayız.” dedi.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “İyi niyetinizden şüphem yok. Mecliste uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Size gelen şikayetlerin dillendirilmesinden de asla rahatsız olmayız. Öz eleştiriye açığız. Özellikle teşekkür ederiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM