• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“İktisat literatürünü şaşkın bırakan tez”

“İktisat literatürünü şaşkın bırakan tez”

 

Afyonkarahisar Demokrat Parti İl Başkanlığı haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Hikmet Bülbül; “Gün geçmiyor ki iktidar, yeni bir adım ve yeni bir söylemle kendisi ile çelişmesin” dedi.

“Ancak devletin şeffaflığını nazara alarak bilebildiğimiz kadarıyla 100 Milyar Dolarlık bir maliyet, sadece geçtiğimiz 6 ayda milletin sırtına bu anlamsız inatla yüklenmiştir” diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar Demokrat Parti İl Başkanı Hikmet Bülbül; “ Nitekim geçtiğimiz hafta Merkez Bankası Para Politikası Kurulu beklentilerin de üzerinde bir oranla, 475 baz puanlık bir faiz artırımı ile politika faizini yıllık bazda yüzde 15’e çıkarmıştır. Bu yaklaşıma sahip olmadıkları için iflasa yaklaştırdıkları, hatta tam anlamıyla batırdıkları bir devlette, millete “acı reçete” önerecek kadar da utanmadan uzaklardır. Bilmeleri gerekir ki bu millet; sayelerinde, kendileri daha iyi arabalara binsin, eşleri eşrafları 3 liralık işten 300 lira kazansın, yandaş şirketlerin servetleri “garanti” olsun diye yıllardır reçetenin en acısına maruz kaldı” diye konuştu

“AB VE ABD İLE İLİŞKİLER KONUSUNDA KESKİN DÖNÜŞ YAPTILAR”

Bülbül; “İktidar ve elbette AKP Genel Başkanı Erdoğan, keskin, ikinci dönüşünü ise AB ve ABD ile ilişkiler konusunda yaşamıştır. Partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde canlı bağlantı üzerinden konuşan AKP Genel Başkanı Erdoğan “Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa’da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz” derken, ABD ile ise uzun ve yakın müttefiklik ilişkilerini, bölgesel ve küresel tüm meselelerin çözümünde aktif olarak kullanmak arzusunda olduklarını ifade etti. Ne gariptir ki bu açıklamalar Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in Türkiye ile ilişkilerde gidilecek yöne 10-11 Aralık’ta yapılacak AB Liderler Zirvesinde karar verileceğini belirterek, “İlişkilerimizde dönüm noktasına doğru yaklaşıyoruz.” demesinden sonra yapıldı” ifadelerini kullandı.

“AKP BAŞLADIĞI YERE GERİ DÖNDÜ”

Bülbül sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’nin 60 yıllık birikimi ve hedeflerini bir kenara bırakarak özellikle son dönemde AB ile ilişkilerini zorunlu sığınmacı meselesi üzerinden sürdüren, Avrupa Birliği hedeflerini “vize serbestisi”ne indirgeyen ve adım adım eksenini saptıran, şakülünü yitiren AKP, şimdi başladığı yere geri döndü. Elbette AKP’nin her dönüşünde, her aldandığında ortaya çıkan maliyet yine milletin sırtına kaldı. Hep dediğimiz gibi; nimet iktidara, külfet vatandaşa! İslami referanslara sahip ve hakim, Kudüs’ü bir namus davası diye niteleyen bir cenahın liderliğini yürüten Erdoğan’ın Trump’lı ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ettiğini unutması mümkün mü? Gerçi Mavi Marmara hadisesi sonrası yüzleri bükülmeden, öldürülenlerin bu ülke vatandaşı olduğunu unutanların, tazminata tav olanların “one minute” sözlerinde sadakat aramak hata olur.”

 “ KILIÇDAROĞLU’NUN MARUZ KALDIĞI BU ÖLÇÜSÜZLÜĞÜ KINIYORUZ”

Hatırlatmak isteriz ki galiz hakaretlere ve tehditlere maruz kalan sadece Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu değildir. Yaşananlara tepki göstermeyen herkes, garip bir şekilde destek verenler kadar demokratik siyasetin kirlenmesine zemin hazırlamıştır.  Demokrat Parti olarak durduğumuz yer her zaman olduğu gibi adaletin, hak ve haklının yani, demokrasinin tarafıdır. Bu doğrultuda Sayın Kılıçdaroğlu’nun maruz kaldığı bu ölçüsüzlüğü kınıyor, siyasi aktörlerin ve yargının siyasi iklimin zehirlenmesine müsaade etmemesini umuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM