• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Arslan; “Mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk”

Arslan; “Mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk”

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Çin’in Doğu Türkistan’lı kardeşlerimize uyguladığı zulüm devam etmektedir”

Arslan; “Saadet Partisi olarak dünyanın neresinde olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk.”

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Dün olduğu gibi bugün de Çin’in uyguladığı zulmün karşısındayız. Her platformda Doğu Türkistan’lı kardeşlerimizin yaşadığı zulümleri duyurmaya devam edeceğiz. Merhum Aliya İzzet Begoviç’in dediği gibi; ‘Her şey olup bittiğinde hatırlayacağımız şey düşmanlarımızın yaptıkları değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.’ İşte bugün bizi kahreden şey Çin’in yaptıklarından ziyade Türkiye’yi yönetenlerin sessizliği ve yapmadıklarıdır. Dünya Lideri olduğunu iddia eden iktidarın yapılan bu zulümler karşısında daha fazla sessiz kalmamasını ve acilen adım atması gerekliliğini ifade ediyoruz” dedi.

DÜKKÂNIMIZI, TEZGÂHIMIZI AÇMAMIZA İZİN VERİN

Arslan; “Ülkemizin en önemli gündem maddesinin ekonomi olduğunu defaatle ifade ettik. İktidar ise hala algı yönetimi peşinde. Çiftçilerimizin sıkıntılarından geçen hafta söz etmiştik. Tarım Bakanı gübre desteklerini artırdıklarını açıklamış. Bu güzel ama yeterli değil. Gübre fiyatının neden bu kadar pahalı olduğu araştırılmalıdır.  Bu işten haksız rant elde edenleri de ortaya çıkararak, gübre fiyatlarının da düşürülmesi sağlanmalıdır. Yoksa dekar başına vereceğiniz 20 lira gübre desteği 200 liralık bir torba gübre de çiftçinin derdine derman olmaz. Dolayısıyla verilen destek yetersizdir. Tıpkı esnafa verilen destek gibi. Farkında mısınız? Artık esnaf sizden destek beklemiyor. ‘Dükkânımızı, tezgâhımızı açmamıza izin verin’ diyor. Yani ‘gölge etmeyin başka ihsan istemez’ diyor. Ha pandemi mi? Korkmayın. Lebalep, hınca hınç doldurduğunuz kongre salonlarında bulaşmıyorsa, 5-10 kişinin yan yana gelmesiyle hiç bulaşmaz” diye konuştu

MİLLET BAHÇELERİ, PARKLAR

Arslan sözlerine şöyle devam etti; “Geçen hafta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Yaklaşık 2 saat süren programı kısaca değerlendirecek olursak; Millet Bahçeleri yapılacağından, parklar yapılacağından, Millet Kütüphanesi yapılacağından söz ediyor. Bu yapılacaklara prensip olarak karşı değiliz. Elbette bir şehirde yeşil alanlar olmalı. Hatta yeşil şehrin her yerinde olmalı. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi biz ‘Afyon içinde teşil değil, yeşil içinde Afyon’ diyoruz. Ancak bunun için zamanlama önemli. İçinde bulunduğumuz şartlar göz önüne alındığında, kaynakların buralara harcanmasının yanlış olduğu kanaatindeyiz.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ DAHA ÖNCE DİLE GETİRMİŞTİK

Arslan son olarak; “ Şehrimizin sorunları ve insanımızın hayatını kolaylaştıracak her hangi bir uygulamadan söz edilmemiştir. Bu şehrin birinci problemi trafiktir. Bunu Başkan da ifade etmektedir. Ancak bu konuda belediye seçimlerinin üzerinden 2 yıl geçmesine karşılık 2 minik adım atılmıştır. 1.si Yeşilyol Caddesi’nden Gazlıgöl Caddesi’ne sağa dönüş için yapılan düzenleme. Diğeri ise Gazi Lisesi önüne yıkılan üst geçit yerine yapılan üst geçittir. Belediye meclisinde 3 adet asansörlü üst geçit yapımına karar alınmış ancak henüz bir adım atılmamıştır. Aslında sokağa çıkma yasaklarının olduğu zamanlar bu projeler için uygun bir zaman olabilirdi. Ama ne yazık ki değerlendirilmedi. Trafikle ilgili çözüm önerilerimizi daha önce dile getirmiştik. Tekrar dile getirmeyi ve sorunun çözümüne katkıda bulunmak istiyoruz. Ancak bu hafta sözü daha fazla uzatmamak için bu konuyu gelecek haftaya bırakıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM