• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Anayasanın ilk dört maddesi değişebilir sözlerine Köksal’dan tepki

Anayasanın ilk dört maddesi değişebilir sözlerine Köksal’dan tepki

 

Ak Parti Anayasa Komisyon Üyesi,  Milletvekili İsmail Aydın Meclis Genel Kurulunda kürsüde söylediği Anayasanın ilk dört maddesi değişebilir sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Tepki gösterdi.

Köksal sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Köksal; “Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal; Meclis Genel Kurulunda Anayasa görüşmelerine devam ediyoruz. Biraz önce Ak Parti’li Anayasa Komisyon Üyesi Milletvekili İsmail Aydın, kürsüde Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilebileceğini söyledi.  Daha sonra Ak Parti grubu bu konuda kendisini savunmaya çalıştı fakat yine aynı sözlerini İsmail Aydın tekrar etti. Niyetlerini artık açık açık söylemeye başladılar. Baştan beri söylediğimiz konu buydu. İlk 4 madde devletin şekli, nitelikleri, milli marşı ve başkenti içeriyor. Dolayısıyla bu maddelerin değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Ancak meclis kürsüsünde ne yazık ki böyle acı bir itirafı duymuş olduk. Cumhuriyet Halk Partisinin baştan beri hayır tavrımızın ne kadar yerinde ve doğru olduğu bir kez daha anlaşılmıştır” dedi.

BU MESELE MEMLEKET MESELESİ

Köksal sözlerine şöyle devam etti; “Yine söylüyorum bu bir siyasi parti meselesi değil, bu bir siyasi tercih meselesi değil, bu memleket meselesi, ülke meselesi.  Dolayısı ile ülkenin bekası için, devletin devamı için, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için bu teklife hangi siyasi partiye oy vermiş olursanız olun, hangi siyasi partiyi desteklemiş olursanız olun, vatanını milletini seven, devletin nitelikleri, şeklini değişmesini istemeyen, ilk 4 madde benim için olmazsa olmaz diyen, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu şekliyle devam etmesini isteyen, Demokrasimizin güçlenmesini istiyorum diyen herkes hayır demek zorunda” diyerek sözlerini tamamladı.  HİSAR ÖZEL HABER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM