• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFSÜ’de Tıp Fakültesi öğrencilerine ‘Uyum Eğitimi’ verildi

AFSÜ’de Tıp Fakültesi öğrencilerine ‘Uyum Eğitimi’ verildi

 

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi’ne 2022 YKS ile yerleşen öğrencilere ‘Uyum Eğitimi’ verildi.

AFSÜ ailesine bu sene katılan Tıp Fakültesi öğrencilerimize üniversitemizin birimlerini ve bölümlerini daha iyi tanımaları, üniversitedeki akademik ve sosyal hayata daha kolay uyum sağlamaları; kurum yöneticilerinin ve idari birim yetkililerinin görevlerini öğrenmelerini sağlamak amacıyla üç gün süren Uyum Eğitimi verildi. Eğitimin ardından Öğrenci Temsilcisi Seçimi yapıldı ve Berkay Akpınar Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrenci Temsilcisi oldu.

EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

Mavi Salon’da gerçekleşen eğitimin ilk gününde Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Çiğdem Özer Gökaslan tarafından “Açılış Dersi ve AFSÜ Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi”, Sağlık, Kültür ve Spor Daire (SKS) Başkanı Filiz Özden Yılmaz tarafından “Üniversitemizin Tanıtımı”, Sağlık ve Uygulama Araştırma Merkezi (SUAM) Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Serkan Gökaslan tarafından “Üniversite Hastanemizin Tanıtımı”, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Ertekin tarafından “Altı Yıllık Tıp Eğitim Programının Tanıtımı”, SUAM Çalışan Hakları Birim Sorumlusu Öğr. Gör. Mine Toksal tarafından “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”, Tıp Tarihi ve Etik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Erbay tarafından “Öğrenci Rol ve Sorumlulukları (Etik Değerler)” ve Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Neşe Nur User tarafından “Tıp Eğitimine Giriş” başlıklı sunumlar yapıldı.

EĞİTİMİN İKİNCİ GÜNÜ

Eğitimin ikinci gününde Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Derya Korkmaz tarafından “Covid-19”, SUAM Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Eker tarafından “Sağlık Çalışanı Hasta İletişimi”, SKS Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz tarafından “SKS Faaliyetleri”, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Abdullah Serdar Önder tarafından “Uzaktan Öğretim Sistemi”, Tıp Fakültesi Öğrenci İşleri Birimi Şube Müdürü İhsan Halat tarafından “Öğrenci Bilgi Sistemi”, 1. Sınıf Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Evrim Suna Söylemez tarafından “1.Sınıf Eğitim Programı” ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ayberk Zengin tarafından “Kütüphane Hizmetleri” konularında detaylı bilgiler verildi. Uyum Eğitiminin ardından öğrenciler, beyaz önlüklerini danışman akademisyenlerin elinden giyerek hekimliğe ilk adımlarını attı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM