• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Yeni Sendika’ kuruldu

‘Yeni Sendika’ kuruldu

 

 

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) kuruldu. Sendikanın Afyonkarahisar İl Temsilciliğine ise deneyimli sendikacı Osman Aktaş atandı. Aktaş, “Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda çalışanları Yeni Sendika’ya üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Yeni Sendika İl Temsilcisi Aktaş yaptığı açıklamada, Türkiye’de mevcut sendikaların çalışanların sorunlarını çözmekten uzak durduklarını bundan dolayı yeni bir sendika ihtiyacı olduğundan böyle bir yola eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in genel başkanlığında 60 kişilik kurucular üyesinin katılımıyla Yeni Sendika’yı Ankara’da kurduklarını ve Afyonkarahisar’da da genç, dinamik, çalışkan ve sağlık camiasının sorunlarını yakından bilen ve sağlık camiasının kabul ettigi bir ekip ile yola çıktıklarını söyleyen Aktaş üye sayısından ziyade üye memnuniyeti birinci öncelikleri olacağı belirtti.

‘KENDİ YOLUMUZDA, DOĞRU BİLDİĞİMİZLE İLERLEYECEĞİZ’

Aktaş, nerede bir sağlık çalışanı varsa Yeni Sendika’nın orda olacağını söyleyerek, “Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız, kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda, doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. Hedef sadece Bilimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı arttırabilmek. Sahada emek veren çalışanlarımız ile hep birlikte Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu süreçte bize olan umudu, heyecanı, inancı bizim yarınlara dair en büyük motivasyonumuzdur” dedi.

PROJELERİMİZ HAYATA GEÇECEK

Aktaş sözlerine şöyle devam etti: “Bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler “müspet hareket” ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor, sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve desteğini alacağız. Yeni Sendika olarak vizyon projelerimizi kısa sürede hayata geçirerek yenilikçi sendika yaklaşımımızı somut bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda çalışanları Yeni Sendika’ya üye olmaya davet ediyoruz. Bu ümitler karşılık bulduğunda, bugüne kadar olduğu gibi kazanan yine ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız olacaktır” dedi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM