• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nde son aşamaya gelindi

Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nde son aşamaya gelindi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sosyal Gastronomi alanında engelli bireylere yönelik hazırlanan Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nde gelinen aşamaya yönelik bir toplantı gerçekleşti.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Başkanlığında düzenlenen toplantıya Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Benol Kaplan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Proje Koordinatörü Fatih Bıyıklı, Mimar İsmail Efe katıldı. 2.4 milyon TL bütçeli projeyle ilimizde bulunan dezavantajlı grupların (otizmliler, ortopedik engelliler, downsendromlular vb.) eğitim ve istihdamına yönelik engelsiz gastronomi mutfağı ve gastroterapi merkezi kurulacağını ifade eden Başkan Zeybek, projenin son durumu hakkında bilgiler aldı.

Güvenevler Mahallesi eski Yaşlılar Lokali’nin bulunduğu alanda hayata geçirilecek Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi engelli bireylere gastronomi alanında eğitimlerin verileceği, aynı zamanda sosyal entegrasyonlarının sağlanacağı bir merkez olarak hem de istihdama ve üretime katılacakları bir merkez olarak tasarlandı.

ENGELLİ BİREYLERE EĞİTİMLER VERİLECEK

Engelli bireylere gastronomi alanı başta olmak üzere çeşitli eğitimlerin verilebileceği Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi 270 m²lik mevcut bina, 220 m²lik ek bina, iç avlu, oto yıkama alanı, park ve yarı açık alanlardan oluştuğunu ifade eden Başkan Zeybek, 2021 yılı baharına tamamlamayı planladıklarını söyledi. Proje paydaşları arasında Türkiye Sakatlar Derneği, Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar, Kimsesizler Federasyonu İl Temsilciliği, Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma Derneği, 6 Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesi yer aldığını kaydeden Başkan Zeybek, Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi bir yandan engellilere eğitim ve terapi çalışmaları verirken diğer yandan ek binada kafe şeklinde hizmet vereceğini söyleyerek engelli bireylerimize yönelik hazırlanan bu projenin hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM