• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar’da ilk kez su kayağı şampiyonası düzenlendi

Afyonkarahisar’da ilk kez su kayağı şampiyonası düzenlendi

 

 

Afyon spor şehri olma

yolunda emin adımlarla

 

Türkiye Su Sporları Federasyonu faaliyet programında yer alan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Su Kayağı Kulüplerarası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası Afyonkarahisar Sukay Park ve Su Kayağı Merkezinde yapıldı.

 

 

Spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Afyonkarahisar’da ilk kez Su Kayağı Kulüplerarası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası müsabakaları düzenlendi. Müsabakalar 26 Ağustos’ta başlarken 28 Ağustos’ta (dün) ödül töreni ile sona erdi.  Türkiye Su Sporları Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’da ilk kez düzenlenen Kablolu Su Kayağı Kulüpler Arası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası cumartesi günü başladı. Müsabakalarda 10 farklı şehirden 100 sporcu kıyasıya yarıştı.

 “ADAY MİLLİ SPORCULAR BELİRLENDİ”

Afyonkarahisar’da spor alanında ilkler yaşanmaya devam ediyor. Cumartesi günü hem su sporları müsabakaları hem de yamaç paraşütü festivali ilk kez düzenlendi. Su kayağı müsabakalarında cumartesi elemeler yapılırken dün de karşılaşmalarda derece girenler ödüllerini aldı.  Su Kayağı Kulüpler Arası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonasına ilişkin olarak açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu: “ Burada biz 100.Yıl anısına 100 sporcuyla beraber Büyük Taarruz’un o coşkusunu sukay sporunda da yaşayalım istedik. Bu bağlamda federasyon başkanımız sağ olsunlar buraya Türkiye Şampiyonasını verdiler. Uzun aradan beri ilk defa Türkiye Şampiyonası yapılıyor. Türkiye Su Altı Federasyonu bize onur vermiş oldu.  Bu bağlamda 100 sporcu burada şu anda yarışıyor. Bir güzel tarafı da şu; buradaki yapılan yarışmanın aday milli sporcuları da burada belirlenmiş olacak. İnşallah ilerleyen günlerde sukay olmayan illerin kamp merkezi de burası olacak. Antrenörlük ve hakemlik kurslarımız da olacak. İşte buradaki şampiyonanın bereketi güzellikleri devam ediyor. Ben bu bağlamda tüm Afyon halkının sukay sporuyla tanışmasını istiyorum. Bu tesis inşallah Afyon’daki adrenalini yüksek olan gençlerimize hizmet etmiş olacak. Ben bu bağlamda sayın valimize, sayın belediyemize ve basın camiasındaki arkadaşlarımıza ve mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“TÜRKİYE ŞAMPİYONASINI YAPMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ”

Türkiye Su Altı Sporları Federasyon Başkanı Oğuz Aydın müsabakalara yönelik: “ Büyük Taarruz’un 100.Yıl dönümü münasebetiyle 15 kulüp ve 100 sporcunun katıldığı Kablolu Su Kayağı Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonasını da burada yapmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Burada aday milli takım kadrosunu da seçeceğiz. Afyon ilimiz spor şehri olma yolunda projesine biz de Türkiye Su Altı Sporları branşını buraya getirerek desteklerimizi vereceğiz. Afyon Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Türkiye Şampiyonasının burada yapılmasına çok destek ve katkı verdi.  Kendisine çok teşekkür ederim. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, genel müdürlüğümüze, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza, Afyon Valiliğimize, Afyon Belediyemize ve değerli basın mensuplarına katıldıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi. Bir diğer taraftan, müsabakalara katılan sporcular şampiyonanın keyifli geçtiğini belirtti. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM