• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Palaz: Evime hırsız  girmiş gibi hissediyorum

Palaz: Evime hırsız girmiş gibi hissediyorum

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’inci Lig Beyaz Grubun 23’üncü hafta mücadelesinde temsilcimiz Hes İlaç Afyonspor’un Batman Petrolspor’a karşı 90+7’de yediği penaltı golüyle sahada 1-1’lik beraberlikle ayrılmasının ardından konuşan teknik sorumlu Koray Palaz, maçın ilk düdüğünden itibaren maçın bitimine kadar pozisyonlara giren taraf olduklarını söyledi. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında Palaz, Afyonspor’un sebebini bilmediği bir durumdan dolayı yalnız olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “Şunu söylemek istiyorum, belki biz Afyonspor olarak yalnızlığın bedelini ödüyoruz. Biz çok yalnızız. Bu camia, sebebini bilmediğim durumlardan dolayı sesimizi bir yerlere duyuramıyoruz.”

HAKEM TAKTİR HAKKINI RAKİP TAKIMDAN YANA KULLANDI

Maçın son dakikalarında verilen penaltı pozisyonu ve maçın hakemleri Bayram Başkan, Emrah Akkaya ve Çağrı Yıldırım hakkında konuşan teknik sorumlu Koray Palaz, “Hakem birçok taktir hakkını maalesef rakip takımdan yana kullandı. Biz ne içeride ne dışarıda bu sezon boyunca şöyle baktığımız zaman bir, iki müsabakanın dışında çok enteresan hakem arkadaşlarımızla karşılaştık. Niye oyundan atıldığımı bilmiyorum, sordum cevapta alamadım. Penaltı pozisyonunu sordum, ben görmedim hocam dedi. Çok enteresan, burada TFF’nin temsilcisi de var. Pozisyon benim önümde, saha kenarındaki yardımcının önünde oluyor. O görmemiş, çok enteresan. Neyi görmekle yükümlüsünüz bilemedim. Ama belli ki o görmedi, pozisyona çapraz olan ve en son görmesi gereken kişi gördü. Pozisyon yardımcı hocaya daha yakındı sanki” diye konuştu.

‘OYUNCULARIMIN EMEĞİNİN GASP EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Koray Palaz’ın yapmış olduğu basın toplantısının satır başlıkları şu şekilde, “Ben 2’inci Ligde görev yapıyorum. Aslında çok fazla yoruma gerek yok. Üst liglerde neler olduğunu herkes görüyor. Burada bunun böyle olması çok mu anormal, bence çok anormal değil. Ama işte birileri Federasyon’a gidip orada açıklama yapabiliyor, biz bir yere gidemiyoruz. Burada basın toplantısında bir şeyleri ifade ederken dikkat etmeye çalışıyoruz. Mağdur muyum, mağdurum. Pozisyonlarımız var atacaksın bu duruma düşmeyeceksin buda ayrı bir konu. Çünkü iki, üçü bulsan son saniyede yemiş olduğun penaltı golünden sonra burada acı çekmezsin. Ama yirmi tane penaltı olur, ben 19 tane hakemin böyle bir penaltı vereceğini düşünmüyorum. İlk yarıda bir pozisyon var. Top ele çarptı, ‘hocam top sekti el vücudun bir parçası’ dedi. Penaltı pozisyonunda da sekti ama el vücudun bir parçası olmadığını anladım. Bu çelişkili yorumlar maalesef futbolu kaosa sürüklüyor. Bizleri üzüyor. Bizim çok iyi hazırlandığımız bir müsabakaydı. Tam 10 gün hiç aralıksız kar, kış demeden çalıştık. Bu çocukların bir emeği var. Ben oyuncu grubumun emeğinin bugün gasp edildiğini düşünüyorum.”

‘OYUNUN KARAR MERCİLERİ ÇOK DAHA DİKKATLİ SEÇİLMELİ’

“Oyunun karar mercileri çok daha dikkatli tercih edilmeli. Çok daha dikkatli seçilmeli, çok daha doğru işler yapmalı. Ben oyundaki kendi takımımın karar mercisiyim. Her şeyden öncesi sahadaki tek yetkili kişi orta hakem. Yardımcı hakemlerin yetkili olduğunu düşünmüyorum çünkü, yetkili olsaydı bugün penaltı kararına, penaltı değil diyebilirdi. Soruyorum, ben görmedim diyor. Bazen kelimelerin bittiği yerler oluyor.”

‘BUGÜN EVİMİN SOYULDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

“Oyun açısından oyuna geri dönmek, sahada kalabilmek değerli mi değerli. 7 tane hatırladığım pozisyon var. Pozisyonlar buluyoruz ve üretiyoruz. Atamıyoruz. Ligin bu anlamda baktığınız zaman Play-Off hattındaki takımlar arasında, az gol atan takımlardan bir tanesiyiz. Attığımız kadar da gol yiyoruz. Üzgünüm gerçekten. Ben bugün evime hırsız girmiş gibi hissettim. Ben bugün evimin soyulduğunu düşünüyorum.”

‘BİZLER SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ’

“Belki benimde birkaç basın mensubunu arayıp bir açıklama yapmam gerekiyor herhalde. Benim buradaki açıklamalarım yetmiyor. Biz sesimizi duyuramıyoruz işte. Duyuranlar gidiyor işte. Sayın Ali Koç gidiyor, alıyor üç beş kişi yönetiminden bas bas bağırıyor. Ona ceza gelmiyor ama bana gelecek bugün ceza. Neden geleceğini soruyorum, ‘hocam maçtan sonra bana geldiniz’ dedi. Belki ben tebrik etmek için gelecektim hocam, nereden biliyorsunuz niye geleceğimi. Maalesef kart onda, düdük onda, yetki onda, etki onda.”

‘EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİR TANESİ GOL ATMAK’

Bizim en büyük problemimiz gol atmak. Bizim topu kaleye sokan bir tane oyuncumuz olsaydı sezon başından beri bugün en azından 35-40 gol bandındaydık. Bazen hikayeyi ararken, bu bir puzzle gibi düşünün. Biz bunu birleştiriyoruz finale geliyoruz, biz finali yapamıyoruz. Bundan memnun değilim.

BU KADAR İNSANIN OLDUĞU BİR ŞEHİRDEN SES ÇIKMIYOR’   

“Benim bulunduğum her yerde başarı odaklı oyun üzerine çalıştım. Hep hedefe gitmek isteyen bir takım oluşturdum, oluşturmaya çalıştım. Hedefe giderkenki yol haritalarımızın sıkıntı olabileceğini düşündüm. Ama o kadar çok skorun önüne geçen, hedefler ve ideallerin önüne geçen çok şey oluyor ki üzülüyorsun hakikaten. Ben dikkati başka bir yere çekmek istiyorum. Burada 749 bin kişi var. Bu kadar insanın olduğu bir şehirden ses çıkmıyor. Beni üzen taraf bu. Sesimizi çıkartacak, bizler kendi bireysel diyaloglarla sesimizi belki de daha ileriye götürecek mecralarda yer almamız gerekiyor. O kısmı bence üzücü. Sonuçta birileri bu ülkede konuştuğu zaman değerli oluyor. Biz konuşmayan taraftayız, konuşturulmayan taraftayız veya konuşmayı tercih etmeyen taraftayız. O yüzden hedefe gidip gitmemek bence farklı bir şey şuan diye düşünüyorum.” Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM