• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Genç Kızların Yeni Tutkusu Kick Boks

Genç Kızların Yeni Tutkusu Kick Boks

Afyonkarahisar’da  genç kızların yeni tutkusu, Kick Boks oldu… Şanlı Muaytai Gençlik spor tarafından açılan Kick Boks sporuna  her geçen gün katılım sayısı artarken, kulüp antrenman seanslarını da arttırdı.

Kick Boks’un son dönemde gençler tarafından sevilerek yapıldığını belirten Şanlı Muaytai Gençlik spor Kick Boks başantrenörü Serdar Şanlı, Şanlı Muaytai Gençlik spor sevilerek yapılan bu spor branşını eğlenceli bir hale getirdiğini ve bayanların öncelikle kendilerini savunmaları için öğretildiğini ifade ederek şu açıklamayı yaptı: “Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır. Şunun üzerine basa basa söylemeliyiz ki, kesinlikle de Kick-Boks sadece saldırı sporu değildir” dedi.

Şanlı şöyle devam etti: “Bu sporda uzmanlaşmak isteyenler için öncelikle iyi bir kondisyona sahip olmak ve eğitmenlerin her söylediklerini dikkate almak ve söylediklerini harfiyen yerine getirmek önemlidir. İlk birkaç ay kondisyon çalışmakla geçmelidir. Daha sonra teknik ve taktik antrenmanlara sıra gelir. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri zaman içerisinde sporcuya öğretilir. Gardını hangi durumlarda nasıl alması gerektiği anlatılır. Kick-Boks’un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM