• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bölgesel Amatör Ligde geri sayım

Bölgesel Amatör Ligde geri sayım

 

Yarı profesyonel lig olarak adlandırılan ligin Ocak ayı sonunda Covid-19 salgınının ülkedeki durumuna göre başlaması bekleniyor.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) pandeminin durumuna göre Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun önerileri doğrultusunda Ocak ayı sonunda başlayacak. Ligde yeni sezonda 268 kulübün katılma hakkı var. Kulüpler 22 bin TL teminat yatırmak zorunda. Lige katılacağını bildirip çekilen olursa teminatı yanacak ve direkt küme düşecek. Yarı profesyonel lig olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Ligde 11’inci sezon hazırlıkları başladı. 2021 Ocak ayı sonunda o anki pandemi şartlarına göre Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun önerileri doğrultusunda başlatılması planlanan lige katılım teminatı 22 bin TL olarak belirlendi. Amatör İşler Kurulu ayrıca ligin genel esasları ile uyulması gereken kriterleri madde madde açıkladı. Kurul, pandemi dolayısıyla işi bir hayli sıkı tutuyor. 2010 yılından bu yana yarı profesyonel lig olarak uygulanan Bölgesel Amatör Ligde 11’inci sezonda 268 takım mücadele edecek. Bu takımların 128’i mevcut, 140’ı ise geçen sezon Türkiye Futbol Federasyonu kararıyla Bölgesel Amatör Lige terfi etti. Söz konusu kulüpler 31 Aralık 2020 tarihine kadar, kulüp yönetimi tarafından Bölgesel Amatör Lige katılacağına dair yönetim kurulu kararının bir sureti, katılım formu, saha ve stat kriterlerine ait form ile 22 bin TL olan lige katılım teminatının yatırıldığına dair banka dekontunu TFF Amatör İşler Kurulu bünyesindeki BAL departmanlığına vermek zorunda.

Ligden çekilen kulüplerin teminatı yanacak

Bölgesel Amatör Ligde yeni sezonda lige katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin sezon başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde yatırdıkları teminat yanacağı gibi Bölgesel Amatör Ligden düşmesi kesinleşecek. Düşen takım, aynı sezon kendi ilinin yerel amatör liginde yer alamayacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM