Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sürdürülebilir Şehirler 2040 Atölyesi düzenlendi

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN DESTEKLERİYLE GELECEK ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN GEGEM PROJESİ KAPSAMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER 2040 ATÖLYESİ TEPEBAŞI BELEDİYESİ PAYDAŞLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen GEGEM Projesi kapsamında Sürdürülebilir Şehirler 2040 Atölyesi Tepebaşı Belediyesi paydaşlığında gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirilen çalışmalara destek vermeyi sürdürüyor. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin ardından ülkemizin ihtiyaç duyduğu gelecek planlamaları süreçlerine gençlerin katılımını teşvik etmeyi amacıyla hazırlanan GEGEM Projesi, gelecek tasarımı çalışmaları yoluyla gençleri programlara dahil ederek hem onların yeni yaşamlarına güçlü dönmelerini sağlamayı hem de depremlerden etkilenen topluluklar için huzurlu ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmayı hedefliyor. Bu amaçlar doğrultusunda farklı illerde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerden biri olan Sürdürülebilir Şehirler Atölyesi Tepebaşı Belediyesi paydaşlığında Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlendi.

Katılımcılara bilgi verildi

Kalkınmanın temel taşlarından olan sürdürülebilir şehirler konusunda gençlerin farkındalığını artırmak, sorumluluk almalarını teşvik etmek ve harekete geçmelerini desteklemek amaçlanan atölyede, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından geliştirilmiş ve gelecek senaryoları oluşturmayı sağlayan GÖK (Gelecekten Öğrenme Kuramı) Metodolojisi’nden yararlanıldı. Gelecek Araştırma Enstitüsü kurucu üyesi ve fütürist Samet Çelik, atölyede bir sunu gerçekleştirdi. Katılımcılar bir yandan gelecek senaryoları oluşturma deneyimi yaşarken, diğer yandan sürdürülebilirlik, sürdürülebilir şehirler için çözümler ve akıllı şehirler gibi konularda bilgi edindi.

Atölyeye Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu’nun yanı sıra birçok sayıda genç katıldı.