• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Taşın altına elimi değil, gövdemi koydum’

‘Taşın altına elimi değil, gövdemi koydum’

AfyonŞehir Gazetesi’ne yaptığı hizmetler ve yatırımlarla Serban Kasabası’nın çehresinin değiştiğini söyleyen Belediye Başkanı Vedat Köse, “Taşın altına elimi değil gövdemi koydum. Maddi ihtiyacım olduğundan gelmedim ben buraya, hizmet için geldim” dedi.

Sinanpaşa’ya bağlı bir kasaba olan Serban’ın Belediye Başkanı Vedat Köse göreve geldikten sonra kasabaya yapılan yatırımlar ve hizmetlerle ilgili AfyonŞehir Gazetesi’ne bazı açıklamalarda bulundu. Serban’ın yeşillik alanlarında gelin ve damatların gelip fotoğraf çektirdikleri, küçük ama çok güzel bir kasaba olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Vedat Köse, göreve geldikten sonra hemen hizmetlere başladığını ve büyük titizlikle yatırımları yürüttüklerini belirtti.

HİZMETLERİ TEK TEK ANLATTI

Yapılan hizmetleri sıralayan Belediye Başkanı Köse, “Belediyeler Birliği’nden sıfır bir kepçe aldım. Milletvekilimiz Mehmet Taytak yardımcı oldu. Bunu başka belediyeye kaydırmak istemişler Taytak, ağırlığını koydu ve bize döndürdü. Allah razı olsun. 100 Kilovatlık elektrik paneli yaptırdık. 55 bin – 60 bin civarı para getiriyor belediyemize. Bir tane 20 tonluk su tankeri getirdim Kütahya’dan. Hurda arabaları sattık bir tane minibüs aldık. 15 bin metre kara parke taş yaptım kasabaya. Daha yapılacak yerler var. Denizli’den pikap aldık, araziye malzeme getirip götürmek için. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 230 tane konteyner hibe aldık. Barajın altına dalgıç pompa koyduk. Kışın suyumuz azaldığı zaman oradan su basacağız baraja.  Milletvekilimiz Mehmet Taytak bizi hiç kırmadı. Bir dediğimizi iki yapmadı. Taşoluk yolu üzerine asfalt attık” ifadelerine yer verdi.

‘YETİŞ AMCA GÖREVİ YAPIYORDUM’

Yardımsever bir mizacı olduğunu dile getiren Başkan Vedat Köse, Serban için fedakarlıklarda bulunduğunu ve bu göreve de hizmet etmek için geldiğini ifade etti. Köse, “Halk benim bu kadar çırpındığımı bilmiyor. Ben kalp krizi geçirdim. Taşın altına elimi değil gövdemi koydum. Maddi ihtiyacım olduğundan gelmedim ben buraya, hizmet için geldim. Afyon’da da ben ‘Yetiş Amca’ görevi yapıyordum. Evsize ev buluyordum, işsize iş buluyordum. Evleneceklerin önüne düşüyordum. Ezilenlerin de yanında oldum hep, ezenlerin hiç yanında olmadım” dedi.

‘ADAYLIĞI PEK DÜŞÜNMÜYORUM’

Gelecek dönem belediye başkanlığına aday olup olmayacağı konusunda düşüncesini dile getiren Başkan Köse, aday olmayı düşünmediğini söyledi. Köse, “Adaylığı pek düşünmüyorum. Bu dönem çok yoruldum. Çok hızlı girdim ben bu işe” şeklinde konuştu.  Ömer KOÇAK (ÖZEL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM