• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Birliktir yeniden başkanlığa seçildi

Birliktir yeniden başkanlığa seçildi

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı dün Yasemin Düğün Salonu’nda yapıldı. Genel kurulda Mahmut Emin Birliktir, güven tazeledi. Genel kurula Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer, Esnaf Kefalet Kooperatif Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, Halkbank yetkilileri, oda başkanları ve esnaflar katıldı.Esnaf Kefalet Kooperatif Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan’ın Divan Kurulu Başkanlığı’nda genel kurul başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Birliktir bir konuşma yaptı.

‘FİNANSMANA İHTİYACIMIZ VAR’

Yapılan faaliyetlerden kısaca bahseden Birliktir, “Kredi faiz oranlarımız yüzde 9 buçuktan 7 buçuğa düştü. Kredi limitlerimiz 350 binden 500 bin liraya çıktı. Araç ve yatırım kredileri 1 milyondan 1 buçuk milyon liraya çıktı. Son zamanlarda alışmaya çalıştığımız dijital şubeye geçildi. Limitler 500 bin liraya çıktı ama genelde onaylayamıyoruz. 50 bin ondan 100 bin ondan kısarak çok daha fazla esnafın işini görmeye çalışıyoruz. Bölge birliği başkanım finansman yetmiyor. Çok da kısmak istemiyoruz. Finansmana ihtiyacımız var. Bir 100 milyon daha olsa…Son üç ayda yaklaşık bu yıl içerisinde 2 bin kişiye 300 milyon civarında para dağıttık ama 250-300 esnaf ve sanatkarımız bekliyor. Üzülüyoruz, ciğerimiz yanıyor, bir an önce bu paraları dağıtmak istiyoruz.Pandemideesnaf ve sanatkarımız dar sermaye olunca çok sıkıntı çekti. Bu yüzden çok icraya da vermek istemiyoruz, esnaf ve sanatkarelinden geleni gösteriyor” dedi.

BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

Konuşmanın ardından 2021-2022 yılına ait faaliyet raporları, mali raporlar ve denetim raporları okundu. Ardından gündem maddeleri okunmaya devam ederken,maddeler ortakların oylarına sunularakkabul edildi.Genel kurulda yapılan diğer bir oylama ise mevcut Başkan Mahmut Emin Birliktir yeniden başkanlığa seçildi. Yönetim Kurulu Asil Üyeler Mahmut Emin Birliktir, Mustafa Çelik, İbrahim Yörük, Mustafa Yılmazarslan ve Hüseyin Karnıbüyük’ten oluştu. 2021 yılında yapılan genel kuruldaki asil üye listesinde yer alan Çetin Akyol’un yerine Mustafa Yılmazarslan girerken,listedeki tek değişiklikbu oldu. Kübra Ergün

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM