• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Celal Bursalıoğlu
Celal Bursalıoğlu
celalbursalioglu@afyonsehir.com
AHHHH AH!!
 • 0
 • 71
 • 31 Ağustos 2022 Çarşamba
 • +
 • -

 

 

Bu yıl büyük taarruzun 100. Yılını kutladık. Dile kolay yüz yıl geçmiş aradan. O günleri hatırlayan veya bilen var mı aramızda bilemiyorum. Bizler için canlarını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun inşallah.

Daha önce yazmıştım, 100. Yıla özel şehrimizi gelin gibi süsleyelim, her yeri Ay-Yıldızlı Türk Bayraklarıyla donatalım diye. Ama ne yazık ki her zaman olduğu gibi yüzüncü yılımızda da sağa sola astığımız az sayıdaki bayraklarla geçirdik bu çok özel günü.

Zafer Haftası içerisinde Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilimize geldi. Programın adı Toplu Açılıştı. Fakat açılıştan ziyade toplu seçim mitingini andırdı.

Ak Parti yönetimi bence çok tedirgindi. Telefonuma kaç mesaj geldi sayısını hatırlamıyorum. Sokaklarda gezen anonslu araçlar sanki hafta sonu seçim varmış gibiydi.

Zaferin 100. Yılına inat AK Partili milletvekilleri, belediyenin tüm birimleri ve kamu daireleri sabahlara kadar her yeri bayraklarla donattılar. Onlar için reislerinin gelmesi 100. Yıldan daha önemliydi.

İlk önce (şimdi beyaz rengi kalmamış) yaya geçitleri çizildi. Sonra orta şerit çizgileri boyandı. Hemen akabinde kaldırım taşları kırmızı beyaza boyandı. Çöp konteynırları toplandı. Geçiş güzergahına park eden araçlar çekicilerle alındı. 300 ila 500 lira arası para cezaları yazıldı.

Her aydınlatma direğine reisin posterleri asıldı. Keskin nişancılar bazı bölgelere konuşlandırıldı. Kavşaklara sabahın erken saatlerinde trafik polisleri ve çevik kuvvet personeli sıralandırıldı. Sıcak bir hava olmasına rağmen bu emniyet güçleri akşamın 19.00’a kadar bırakıldıkları yerlerde susuz, tuvaletsiz ve güneş altında kaldı.

Afyonkarahisar Belediyesinin sesli anonsları her yarım saatte dünya lideri geliyor diye halkı Zafer Meydanına davet etti. Çarşı merkezde yollar kapatıldı. Tüm bu yasaklar nedeniyle bunalan vatandaşlar emniyet güçleri ile tartışmalara girdi. Biber gazı ile nasibini alarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Reisimiz Havaalanına gelecek, Konya yolundan Adnan Menderes Bulvarı, Park Afyon önünden Gazlıgöl caddesine girerek mitinge gelecek Dünya Lideri reisimiz için hummalı bir şekilde hazırlandı.

Reisimizin bizden önceki programı Kütahya ilindeydi. İlimize iki saatlik rötarla geldi. Ayrıca stadyumdaki piste helikopterle iniş yaptı. Geliş başka yön olunca Belediyenin gece gündüz hummalı yaptığı çalışmalar ne yazık ki boşa çıktı.

Evinin önünden araçları çekilerek ceza ödeyen vatandaşlar çileden çıktı. Madem bizim buradan geçmeyecekti neden bize ceza yazıldı, araçlarımız çekildi diye. Derken dünya liderimiz miting meydanında görüldü. Millet bahçelerinden bahsetti. Hızlı trenden bahsetti. Bu arada Bay Kemal’i boş geçmedi. 2023 yılında yapılacak seçimler için kapı kapı gezin talimatı verdi. Sonra Valiliği ve Belediyeyi ziyaret ederek Afyon programını sonlandırdı.

Sosyal medyada mitinge katılan halkın sayısı ile yazılı tartışma başladı. Birileri 50 binlerden bir başkaları kalabalığının 8 bini geçmediğini iddia etti. Yetkililerden aldığım bilgiye göre de miting için ayrılan yerin 3.750 metre kare olduğunu öğrendim. Bu tartışmalar her liderlerin gittiğinde maalesef yaşanır. Keşke bu hummalı çalışmalar Zaferimizin 100. Yılı içinde yapılsaydı diye içimi çekmedim değil. Ahhh ah.

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM