• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Fatma Mert
Fatma Mert
fatmamert@afyonsehir.com
MANEVİ FETİH VE MİLLİ İRADENİN ZAFERİ 15 TEMMUZ
 • 1
 • 182
 • 16 Temmuz 2022 Cumartesi
 • +
 • -

 

 

Beyaz Köşemizin  Değerli Dostları, Kıymetli Afyonkarahisarlı Hemşehrilerim hem hüzün hem de gururun zirvesi olan bir günde tekrar Merhabalar,

15 Temmuz ile Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar tarihinin en büyük saldırı ve gözdağı verilmek istenilen olaylardan birini yaşamıştır.

15 Temmuz gecesi ile başka bir sabaha uyanarak hatta uyumadan uyandığımız bir sabahtan itibaren 1071’den günümüze Türk toprakları üzerinde oynanan oyunlara ve senaryolara yeni birisi daha eklenmiş oldu. Şanlı tarihimize baktığımızda Ülkemizin peşinde olan Savaşlar, darbeler, terör ve çeşitli oyunlar maalesef yakamızı bırakmamış ve hala da bırakmıyor. Zira topraklarımız üzerinde belki de tüm dünyanın hiç bitmeyen ve sürekli devam edecek olan emelleri var.

Hepimizin idrak edebildiği gibi 15 Temmuz hain darbe girişiminin tek amacı Türkiye’nin yönetimini ele alıp ülkemizi parçalamaktı. Şükürler olsun ki Rabbim buna müsaade etmedi.

“Bir musibet, bin nasihatten evladır” düsturuyla 15 Temmuz sonrası oluşan birlik ve beraberlik ortamı, Türkiye adına en büyük kazanım olmalı ve devam ettirilmelidir.

Demokrasi kavramı ile darbeler birbiriyle uyuşmayan olgulardır. Demokraside egemenlik halka aittir. Darbeler ülkeler için ciddi manada ekonomik, siyasi ve sosyal zarar demektir. Ayrıca ülkelerin gelişmişlik seviyesiyle de bağlantılıdır.

15 Temmuz 2016’da talihsiz ve inançsız kesimin saldırısıyla oluşan darbe girişimi başta Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde Yüce Türk Milleti ve devlet kurumlarımızın ferasetli ve cesur davranışları sayesinde o geceki girişimin ve senaryo sahiplerinin hezimete uğraması Dünya tarihinde şüphesiz örnek bir hadisedir.

O karanlık gecede darbecilerin fütursuzca diğer darbelerden farklı olarak, asker kılıklı canilerin halkımızın üzerine ateş açtıkları, MiT, TBMM ve Külliye ile birlikte birçok devlet kurumlarımızı bombalayarak akıllarınca teslim alma girişimleri sonucu 251 kardeşimiz şehit edildi ve 2000 küsur vatandaşımızda gazi oldu.

Vatan hainlerinin asıl amacı o esnada Marmaris’te bulunan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız ve Kıymetli Ailesini akıllarınca ölü veya diri ele geçirmekti. Oysaki büyük bir gafillikle en büyük planın sahibini unuttular. Velhasıl FETÖ’nün sıradan bir örgüt olmadığı artık netleşmiştir. Asıl amaç Türk devletine düşünülen hainlik ile Devlet kurumlarımıza sızarak, ele geçirmek suretiyle elde ettikleri bilgi ve belgeleri dış kaynaklara aktarmaktı. Çok şükür başaramadılar.

‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak ilan edilen 15 Temmuz özel gün vesilesiyle canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi Rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun İnşallah. Gazilerimize de sağlık ve afiyetler diliyorum.

ASIM’IN NESLİ OLARAK 15 TEMMUZ 2016’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ.

Allah izin verirse haftaya başka bir konuda buluşmak üzere sağlıkla, huzurla kalın.

Hepimiz Sırrın Sahibine emanet olalım İnşallah.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Çok değerli Fatma hanım mükemmel bir yazı olmuş kaleminize yğreğinize sağlık tebrikler saygılarımla

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM