Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

15 Temmuz’da iş makinesiyle yolu kazan Ali Koç konuştu

  
 
 Çardak

 


Çardak Belediyesinde çalışan Koç (48), 15 Temmuz akşamı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine abdestini alıp ailesiyle helalleşerek sokağa çıktığını söyledi.


 “ZATEN BİZ ÖLMEYE GELDİK”


Denizli’deki askerlerin Ankara’ya gitmek için havalimanına doğru geldiklerini duyduğunu dile getiren Koç, şunları kaydetti: “Belediyeden kepçeyi alıp nizamiye kısmının girişine geldik. Arkadaşlarımızın da gayretiyle burayı kapattık. Burayı kazdık ve gerekli tedbirlerimizi aldık. Yanımıza gelen askerler ‘Burayı açmazsanız kan gölüne çeviririz’ diye konuştular. Biz de ‘zaten biz ölmeye geldik.’ dedik. Çardak halkı o gece kahramanlık gösterdi. Cenab-ı Allah ülkemize, devletimize, milletimize zeval vermesin, bu millete bir daha böyle şeyler göstermesin.” Ali Koç, 15 Temmuz gecesi her şeyi göze olarak yola çıktıklarını belirtti.


“BİZ ÇARDAK HALKI OLARAK DARBENİN KARŞISINDAYIZ”


Öte yandan 15 Temmuz gecesi Denizli’den Ankara’ya sevk edilecek 550 komandonun geçeceği yolun iş makinesi ile kazılma anına ilişkin cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, iş makinesi ile Çardak Hava Meydan Komutanlığının yolunun kazılma anı yer alıyor.  Kayıtta ayrıca iş makinesi operatörü Ali Koç’un, “Biz Çardak halkı olarak darbenin karşısındayız. Buradan hiç kimseyi geçirmiyoruz. Cenab-ı Allah bu darbecilere fırsat vermeyecek, bu milleti rezil ve zelil etmeyecek. Bu iş olmayacak. İnşallah Cenab-ı Allah bizleri muzaffer kılacak. Onlara fırsat vermeyecek. Allah’ın izniyle Çardak’ta askerin önünü kapattık. Canımızı vereceğiz, geçit vermeyeceğiz.” şeklinde konuşması yer aldı. AA