Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘AFJET yazları bakımda kışları hizmette olacak’

Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Belediyesi’nin ortağı olduğu AFJET’te ana isale hatlarının tamamının yaz mevsiminde gerekli bakımdan geçirileceğini söyleyerek, “Isınma dönemlerinde arıza yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacak. AFJET’in yeni zam yapmaması ve ısınma bedellerini en azami seviyede tutması sağlanacak” dedi.

Belediye Başkan Adayı Sezer

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte, Fuar Alanı ile Park Bahçeler Müdürlüğü, Makine İkmal ve İtfaiye Personeli, Organize Sanayi Asfalt Plenti Tesisleri ile Türk-İş Konutları Mahallesi ve ev ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. Afyonkarahisar Belediyesi’nin ortağı olduğu AFJET’te ana isale hatlarının tamamının yaz mevsiminde gerekli bakımdan geçirileceğini belirten Küçükkurt, “Isınma dönemlerinde arıza yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacak. AFJET’in yeni zam yapmaması ve ısınma bedellerini en azami seviyede tutması sağlanacak. Jeotermal rezervler korunarak, yeni kaynak arayışları gerçekleştirilecek. Belediyemize ait 25 bin metrekare alanda 3000 KW Kapasitesinde Güneş Enerji Santrali projesi hayata geçirilecek. 2 bin kilowatt Kapasiteli Jeotermal Enerji Santrali projesi hayata geçirilecek. 400 kilowatt Kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisinde biogazdan elektrik üretimi sağlanacak. Bu üç proje ile toplamda 12 bin 500 hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak. Afyonkarahisar Belediyesi Proje Birimi oluşturulacak. Bu birim Türkiye Cumhuriyeti’nin katılım paylarını ödemesine rağmen yeterli proje hazırlanmadığı için destek alamadığı Avrupa Birliği projeleri başta olmak üzere TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları gibi tüm bütçeli proje çağrılarına yönelik üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler geliştirecek” ifadelerini kullandı.

‘TEKSTİL ÜRETİCİLERİ VE TOPTANCILARINI TEKSTİLCİLER SİTESİNDE BİRLEŞTİRECEĞİZ’

Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Küçükkurt, “İlimizdeki tüm tekstil üreticileri ve toptancıları yapacağımız tekstilciler sitesinde birleştireceğiz. Böylelikle tekstilcilere il dışından gelen müşterilerin kolay ulaşması ve üretimin daha kolay pazarlanması sağlanacak. Vatandaşlarımızın kolay ulaşım sağlayacağı lokasyonlarda başta tekstil olmak üzere, yöresel ürünler imalatı, gıda kurutma ve paketleme üniteleri vb. tesisler açılacak. Kadınlarımız aldıkları siparişleri evlerinde üretebilecekleri gibi bu tesislerde de çalışabilecek. Gerekli eğitim yapacağımız Kent Konaklarında verilecek. Benzer alanlarda faaliyet gösteren esnafın toplanacağı esnaf ve meslek siteleri kuracağız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi