Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATSO TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


 Toplantının açılış konuşmasını

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgını dolayısıyla Mart, Nisan, Mayıs, Haziran toplantılarımızı video konferans yöntemi ile gerçekleştirmiştik. Temmuz ayı toplantımızı da aynı yöntemle düzenliyoruz. Hayatta normalleşmeye yönelik adımlar hızlandı, ancak tehlike geçmiş değil. Biz de Ağustos ayında Meclis toplantımızı azami önlem alarak, sosyal mesafe-maske ve hijyen kuralına uyarak hizmet binamızda yapmak istiyoruz. Dileriz ki sizlerle yüz yüze iletişimi sağlar ve sosyal mesafeli de olsa hasret gideririz” dedi.


“Unutmadık, unutmayacağız”

Temmuz ayında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla birçok etkinlik yapıldığını belirten Merdivenci, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 4’üncü yıldönümü dolayısıyla pek çok program düzenlendi. Odamız da bu programlarda temsil edildi. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni unutmadık, unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni doğrudan hedef alan bu hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte son dönemde acı haberleri ile büyük bir üzüntü duyduğumuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Bugün Erzurum Kongresi’nin 101’inci yıldönümü. Manda ve himayenin asla kabul edilmeyeceğinin, ayrıca Milli Mücadele’nin milli irade ile yönetilerek Temsil Heyeti’nin oluşturulacağının ilan edildiği Erzurum Kongresi, Kurtuluş Savaşımız’da önemli bir yere sahiptir. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadelemiz’in komutanlarını ve isimsiz kahramanlarını saygıyla anıyorum.20 Temmuz 1974’te başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı ile birlikte Kıbrıs’a barış ve özgürlük getiren kahraman askerlerimizi, bu Harekât kararını birlikte veren merhum devlet adamları Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ı da yine saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.


“Başarılarının devamını diliyoruz”

ATSO üyesi Oruçoğlu Yağ şirketinin Türkiye’nin ilk 500 büyük şirketi arasına girdiğini hatırlatan Merdivenci: “İstanbul Sanayi Odası, İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının sonuçlarını kamuoyuna açıkladı. Odamız’a kayıtlı Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasında 429’uncu oldu. Oruçoğlu Yağ şirketini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.


“İşletmeler bütçelerini dengeli olarak yapmalı”

Pandemi sürecinin ekonomiye etkisi hakkında da değerlendirmede bulunan Merdivenci, şöyle devam etti:

“İngiltere’de yayın yapan etkili dergilerden olan The Economist dergisi, Türkiye’nin özellikle korona virüs salgınından olumsuz yönde etkilenecek kesimlere ev kısıtlaması getirdiğini, üretim gücünü ise koruduğunu belirterek ekonomi için önemli bir başarı kazandığı yorumuna yer verdi. Pandemi dolayısıyla yaşadığımız bu süreçte ekonomi çarklarının dönmeye başladığını görüyoruz. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, Mart ve Nisan ayında ertelenen borçların ödeme takvimi geldi. İşletmelerimizin dengeli bir şekilde bütçeleme yaparak bu süreçten en az hasarla çıkmalarını diliyorum. İşletmelerin ve çalışanların üzerindeki vergi yüklerinin ise bir nebze olsun hafifletilmesi, gündeme gelmelidir. Devlet büyüklerimizin bu sese kulak vereceğini düşünüyorum.”