Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halaç ailesinden Afyon’a yakışır Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi


  

 


Düzenlenen törende ilk olarak hayırsever Özcan Halaç söz aldı. Halaç konuşmasında; “Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye başkanım ve sevgili Afyon’lu hemşerilerim bugün burada temelini atmak için toplandığımız Ömer -Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne zaman ayırıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Biz Halaç ailesi olarak şu ana kadar ülkemizin çeşitli yerlerinde dokuz adet Hayır hasenat projesi gerçekleştirdik. İnşallah bu temelini atacağımız yer 10. yer olacak. En kısa zamanda bitirip burayı faaliyete geçireceğiz İnşallah. Bu projenin Afyon’a faydalı olmasını istiyorum. Özellikle sağlık konusunda faydalı olmasını istiyoruz.  İnşallah en kısa zamanda bu projeyi tamamlar faydasını görmeye başlarız” ifadelerine yer verdi.


“AFYONKARAHİSAR 10 YILLIK SÜREDE BAMBAŞKA BİR İL OLMUŞ”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek yaptığı konuşmada; “Sayın Bakanım, sayın vekillerim, değerli Belediye Başkanımız, Garnizon Komutanımız ve kıymetli hemşerilerimiz öncellikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  Afyonkarahisar’a atanalı bir aylık gibi bir süre oldu. Bu bir aylık süreçte böyle bir açılışta yer almak, böyle bir açılışı görmek beni çok mutlu etti ve çok onur duydum. Bu açılışı da önceden tanıdığım hayırlarını bildiğim Türkiye’nin birçok yerinde de görme fırsatı bulduğum Halaç ailesine nasip olduğu için de ayrı bir mutlu oldum. Konuşmamın başlangıcında kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Afyonkarahisar 10 yıllık sürede bambaşka bir il olmuş. Sağlık konusunda da turizm konusunda da baya gelişmeler olmuş, sanayide bambaşka yerde inşallah bu atılım git gide artar. Afyonkarahisar’ın bu kadar gelişim sağlamasına katkı sağlayan başta Sayın Bakanımıza, Belediye Başkanımıza, benden önceki Valilerimize bir kez daha sizler huzurunda teşekkür ediyorum.  Ben Afyonkarahisar’ın başarılarının neyden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladığımda kentin bir sürü avantajı olduğunu gördüm. En büyük avantajı ise insan kaynaklı olması ve vatansever olması” şeklinde konuştu.


“HALAÇ AİLESİNİN AMEL DEFTERİ KAPANMAYACAK” 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise düşünlerini aktarırken; “Saygı değer Valim çok değerli Milletvekillerim Belediye Başkanımız Garnizon Komutanımız, Afyon Kocatepe üniversite rektörümüz, sevgili hemşerilerim, hanımefendiler ve beyefendiler hepinizi böyle mübarek Cuma gününde hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Ben burada Sayın Özcan Halaç ve ailesine gönülden teşekkür ediyorum. Kendisinin burada çok büyük bir emeği var. Mustafa Solak hocam ilk defa gittiği zaman projeye biraz zor inanmıştı ama daha sonra ikna oldu burası hem bakım hem de Rehabilitasyon açısından çok iyi oldu. Burada güzel bir tesisin temelini atacağız Allah hayırlı eylesin. Halaç ailesi gerçekten hayırsever bir aile şuana kadar Rize’den, Erzincan’a, İstanbul’dan, Eskişehir’e, Emirdağ’dan, Afyon’a kadar dokuz tane büyük tesis yaptı. Sessiz sedasız bugünde temel atacağımız bu tesiste 10. tesis olacak. Allah hayırlı eylesin inşallah. Sayın Özcan Halaç ailesinin amel defteri kapanmayacak hayırlarından dolayı. İnşallah hepimizi amel defterleri kapanmayan güzel insanlardan eylesin Yüce Allah. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.


“CUMHURİYETİN KURULDUĞU İSTİKLALİN KAZANILDIĞI TOPRAKLAR ŞEHİTLER DİYARI”

Afyonkarahisar’ın büyüdüğünü ve geliştiğini de dile getiren Eroğlu; “Değerli kardeşlerim tabikî Afyonkarahisar çok büyüdü ve gelişti. Afyonkarahisar şu anda dünya şehirleri arasında yarışıyor. Daha önce Afyonkarahisar köy gibiydi şuanda baya gelişim içerisinde. Biliyorsunuz Afyonkarahisar mert yiğit insanların olduğu. Cumhuriyetin kurulduğu istiklalin kazanıldığı topraklar şehitler diyarı. Afyonkarahisar Türkiye’de mutlu şehirler sıralamasında şuanda ikinci sırada. Sayın Valimizin Afyonkarahisar’a çok katkılar sağlayacağına inanıyorum. Ben burada diğer yatırımlardan bahsetmek istemiyorum. Hükümetimiz Afyonkarahisar’a 30 Milyarlık yatırım yaptı” dedi. 


“SAĞLIĞA HÜKÜMET OLARAK ÇOK BÜYÜK BİR ÖNEM VERİYORUZ”

Sağlık ile ilgili olarak konuşan Eroğlu; “Burada sağlıktan da bahsetmek istiyorum. Sağlık gerçekten çok önemli. Sağlık olmadıktan sonra hiçbir şeyin kıymeti yok. Zaten bunu salgın sürecinde herkes bizzat yaşadı. Dünyada kendilerini büyük devletten sayanlarda bu durumu yaşıyor. Bizde sağlığa hükümet olarak çok büyük bir önem veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yatırımlar arasın en çok önem verdiği husus sağlık yatırımları olmuştur. Nereden nereye, daha önce hatırlarsanız hastaneler bile bölük bölüktü. Çoğu sağlık alanlarında ambulans bile yoktu ama şu anda hakikaten sağlık açısından şunu gururla ifade ediyorum;  Sağlık sırasında Dünyada Türkiye birinci sırada ve bunu gururla ifade ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere vatanımıza Milletimize borçluyuz. Geçmişte burada tedavi olmak mümkün değildi. İlaç bulmak çok zordu, tuvaletlerine dâhil girilmezdi. Aşağı yukarı sağlık bakanımız Afyonkarahisar’a bir Milyar lira kadar bir yatırım yaptı. Hastanelerimiz en mükemmel cihazlarla tamamlandı. Afyonkarahisar da kırk tane sağlık tesisi kurduk. 20 tanesi hastane olarak kuruldu, 20 tanesi ise sağlık tesisleri olarak kuruldu. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ