Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Halkımız ucuz kaynak suyu içecek’

İçme suyu kaynaklarının tespit edilerek kurulacak tesislerde şişeleneceğini söyleyen Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Şişe ve damacana sularımız Kadınana Suyu adıyla markalaştırılacak. Halkımız ucuz kaynak suyu içecek” dedi.

İçme suyu kaynaklarının tespit

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte, 2. Sanayi Sitesi esnafı, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Afyonkarahisar Şube Yönetimi ve Türkiye Kamu-Sen Afyonkarahisar Şube mensupları ile bir araya geldi. Belediye Başkan Adayı Küçükkurt, iş dünyası ve Merkezi Hükümet ile koordineli bir şekilde, Afyonkarahisar’da yetiştirilen tarımsal ürünlerin, şehirdeki fabrikalarda işlenip satışa sunulabilmesi için ‘Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi’ kuruluşuna öncülük edileceğini belirtti. Küçükkurt, “Bunun yanı sıra şehrimiz ekonomisinde önemli bir payı bulunan et, yumurta ve gıda sektörü üretim tesisleri için de bu kapsamda imkânlar geliştirilecektir. Belediye’nin Atıksu Arıtma Tessisi’ne solar kurutma tesisi ilave edilerek günde yaklaşık 7 ton, yılda 2500 ton kapasiteli organik gübre tesisi kurulacak. Burada üretilen organik gübreler Tarımsal Faaliyetler Şubemiz aracılığıyla köylerimizdeki çiftçilerimize dağıtılacak. Yöremizde kullanılan yüksek verimli sebze ve hububat tohumlarının üretimini, dağıtımını ve sürekliliğini sağlayacağız. Tarımla uğraşan tüm hemşehrilerimize tohum ve fide desteği vereceğiz. Belediye bünyesinde yerli tohum bankası oluşturacağız” diye konuştu.

‘KADINANA SUYU MARKALAŞTIRILACAK’

Kadınana kaynağı  başta olmak üzere içme suyu kaynaklarının tespit edilerek kurulacak tesislerde şişeleneceğini dile getiren Küçükkurt şunları söyledi: “Şişe ve damacana sularımız ‘Kadınana Suyu’ adıyla markalaştırılacak. Ulaşım maliyeti minimum düzeyde olacağı için halkımız ucuz kaynak suyu içecek. Ülke ulaşımında bir kavşak noktası durumunda olan şehrimizde yolların kesiştiği üç noktada tarihi Afyon Evleri görünümünde Gastronomi Sokakları inşa edilecek ve ilimizin lezzetlerinin tanıtımı ve pazarlanması sağlanacak. Bu sokaklar elektrikli araç şarj istasyonlarıyla birleştirilecek. Çağımızda artış gösteren elektrikli araçlarını şarj etmek isteyen yolcular bu çarşılarımızda zaman geçirecek.” Haber Merkezi