Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: Parayı vatandaşa hizmet için kullanacağım

İktidar partisi ya da muhalefet partisi fark etmeksizin her belediyenin nüfusu oranında bütçeye sahip olduğuna değinen CHP’nin Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, “Siz şimdi parayı ister 3-5 kişiyi zengin etmek için harcarsınız isterseniz vatandaşa hizmet etmek için harcarsınız. Benim tercihim hizmet yönünde. Yani parayı tabana yayacağım” dedi.

İktidar partisi ya da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, yaklaşan yerel seçimler öncesi  ziyaret turunu sürdürüyor. Yerel yönetimlerde algı operasyonu yapılmaya çalışıldığına dile getiren Köksal, iktidar partisi veya muhalefet partisi fark etmeksizin her belediyenin nüfusu oranında bir bütçeye sahip olduğunu söyledi. Köksal, “Bir bütçemiz var, İller Bankası’ndan bütün belediyelere nüfusu oranında bir ödenek gönderiliyor. Hangi partili olursanız olun sizin ilinize ödenek gönderiliyor. Ayrıca belediyenin gelirleri var. Siz şimdi parayı ister 3-5 kişiyi zengin etmek için harcarsınız isterseniz vatandaşa hizmet etmek için harcarsınız. Benim tercihim hizmet yönünde. Yani parayı tabana yayacağım” diye konuştu.

‘KADINLAR, GENÇLER, ÇOCUKLAR VE ESNAFLAR ÖNCELİKLİ’

Kadınlar ve gençlerin daha sosyal ve özgüvenli bir yaşam sürmesinin gerekli olduğunu belirten Köksal, kadınların ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacağına söz verdi. Ortaya koyacağı projelerin kadınları, gençleri, çocukları, esnafları ve ihtiyaç sahiplerini gözeten projeler olacağını vurgulayan Köksal, şöyle konuştu:  “Gerek görev sürem boyunca gerekse yerel seçim adaylık sürecinde Afyonkarahisar’ı karış karış dolaştım. Ben bu şehrin evladıyım. Yıllarca hemşehrilerimin hakkını hukukunu korumaya çalıştım, onların sesi oldum. Belediye başkanlığı görevi de bana layık görülürse bunu da en güzel şekilde yerine getireceğimden eminim. Kadınlarımız için ürettikleri ürünleri satabilecekleri mekanlar hazırlayacağız. Meslek edindirme kursları açacağız. Ayrıca çalışmak isteyen kadınlar için şehrimizde fabrikalar kurulmasına ön ayak olacağız. Kadın işsizliğini çözmek için çalışacağız. Her bir kadın arkadaşımın kardeşi, ablası, arkadaşı olarak sorunları olduğunda kapım her zaman onlara açık olacak.”

‘LOKUMCULAR SİTESİ YETERLİ HİZMETİ ALACAK’

Lokum imalathanelerini ziyaret eden Köksal, iş yerlerinin hak ettiği hizmeti alacağına dair söz vererek, “Afyonkarahisar’ımız Türkiye’nin en güzel lokumlarının üretildiği yer. Lakin imalatçıların bulunduğu site yeterli hizmeti alamamaktan muzdarip. Çevre düzenlemesini yapacağız; çöplerinin düzenli alınmasını sağlayacağız. Lokum imalatçılarımızı özellikle yaz dönemi daha yoğun hissedilen koku probleminden kurtaracağız. Ayrıca daha geniş imalathanelerinde yapılması için çalışacağız” ifadelerini kullandı. Kadir Aydın