Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Markalaşma eğitimi, internet üzerinden düzenledi

ATSO KOBİ Akademisi’nin 2020

ATSO KOBİ Akademisi’nin 2020 yılı etkinlik takviminde yer alan Markalaşma Eğitimi, ATSO’nun Youtube sayfası üzerinden gerçekleştirildi.


 


Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker,  “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla hayatımıza giren sosyal mesafe kavramı, bizleri teknoloji ile daha haşır neşir hâle getirdi. Hatırlayacağınız üzere ATSO KOBİ Akademisi’nin Mart ve Nisan aylarındaki eğitimlerimizi bu salgın dolayısıyla ertelemiştik. Eğitimlerimizi Youtube sayfamız üzerinden vermenin, günümüz şartlarına daha uygun olacağı kanaatine vardık. Bugün, “ATSO KOBİ” Akademisi’nin internet üzerinden verilecek ilk eğitimiyle sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Biz ATSO olarak Yönetim Kurulu ve Meclis toplantılarımızı da video konferans üzerinden gerçekleştiriyoruz” dedi.


 


“CİSMİN HATIRDA KALMASI, MARKALAŞMANIN ESASIDIR”


 


Türker, şöyle devam etti: “Markalaşma, üzerinde çok araştırma yapılan bir kavramdır. Bir ürünün ismi ve cisminin hatırda kalması, markalaşmanın esasıdır. Bu konuda hepinizin aklına gelen örnekler vardır. Markalaşma, kurumsal yaklaşım, ürünün hitap ettiği kitle, ürün için kullanılan slogan ve kalite ile bütünlük arz eder. Günümüzde markalaşma kavramı kurumlar, şehirler ve ülkeler için de kullanılmaya başlanmıştır. Markalaşma, aynı zamanda büyük bir strateji gerektiren bir kavramdır.”


 


MARKALAŞMA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DESTEKLENMEKTEDİR


 


Açılış konuşmasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Programı Araştırma Görevlisi Dr. Öğretim Üyesi İlkin Yaran Ögel, markalaşma hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Ögel, “Markalaşma önemli ve popüler kavram olarak ortaya çıkmıştır. İşletmeler markalaşmayı çok önemsiyorlar. Markalaşma, ülkelere katma değer sağlama bakımından da çok önceliklidir. Çünkü fason üretim yaptığınızda ekonomiye büyük bir katma değer sağlayamazsınız; ancak markanızla yüksek katma değer sağlayabilirsiniz. Ülkemizde de markalaşma ile ilgili çalışmalar desteklenmektedir” ifadelerini kullandı.


 


 


 


 


 


MARKA YÖNETİM SÜRECİNİN ÖNEMLİ UNSURLARI ARASINDADIR


 


Ögel, “Kullandığınız marka, aynı zamanda sizin kişiliğiniz için de ipuçları veriyor. Marka, aynı zamanda tüketicinin de ürünü satın aldığında ve sonrasında alacağı hizmetleri de kapsamaktadır. Marka yönetim süreci de işletmelerin üzerinde durması gereken bir konudur. Markanın algılanması, gelecekteki konumu ve tüketici üzerinde bıraktığı etki, marka yönetim sürecinin önemli unsurları arasındadır” dedi.