Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Öğrencilerimiz iş yerlerinde kalıcı olarak istihdam ediliyor’

AKÜ Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yıldız, öğrenimi tamamlayan öğrencilerin yüzde 70’inin uygulamalı eğitimlerini tamamladıkları iş yerlerinde kalıcı olarak istihdam edildiğini belirtti.

AKÜ Bolvadin Uygulamalı Bilimler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Münevvere Yıldız konuk oldu. Yıldız, programda fakülte ile ilgili bilgiler verdi. Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Muhasebe ve Finansman Yönetimi, Lojistik Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinin bulunduğunu kaydeden Yıldız, “Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, ANS kampusünden sonra üniversitemizin en büyük ikinci yerleşkesi olan Kırkgöz kampusünde bulunmaktadır. Kampüs içinde akademik, idari ve sosyal süreçlerde kullanılmakta olan çeşitli alanlar mevcuttur. Öğrenciler tüm bölümlerimizde 7 yarıyıl teorik eğitimin ardından 8’inci yarıyılda işletmede mesleki eğitim uygulamasını yapmaktadır. Her bölümün kendi çalışma alanına uygun olarak öğrencilerimiz kamu ve özel iş yerlerinde bir dönem boyunca, lisans öğrenimlerinde edindikleri teorik bilgileri uygulamayla buluşturmaktadır. İş hayatında henüz mezun olmadan kazandıkları tecrübenin yanında, kişisel bağlantılarını da geliştirmektedirler. Buna bağlı olarak öğrencilerimizin yaklaşık olarak yüzde 70’i uygulamalı eğitimlerini tamamladıkları iş yerlerinde kalıcı olarak istihdam edilmektedir” dedi.

 

‘MEZUNLARIMIZIN KARİYER GELİŞİM SÜREÇLERİNİ DE TAKİP EDİYORUZ’

Fakültenin kuruluştan bu yana birçok etkinlik gerçekleştirildiğini belirten Yıldız, “Fakültemizde Genç Lojistisyenler, Bankacılık ve Sigortacılık ile Muhasebe ve Finansman Kulübü olmak üzere 3 ayrı öğrenci kulübü bulunmaktadır. Ayrıca mezunlarımızın kariyer gelişim süreçlerini de takip ediyoruz ve mezun bilgi sistemi oluşturma sürecindeyiz” diye konuştu. Haber Merkezi