Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Şehrimizi sağlık turizminde marka haline getireceğiz’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, sağlık endüstri bölgesi projesi hakkında vatandaşları bilgilendirerek, “Sağlık endüstri bölgesi ülkemizdeki ilk ve tek sağlık-turizm bölgesi olacak. Şehrimizi sağlık turizmi konusunda marka haline getireceğiz” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, sağlık endüstri bölgesi projesi hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Şehirde istihdamı artırmak adına gerçekleştirilecek olan sağlık endüstri projesi hakkında bilgi veren Uluçay, “Şehrimize kazandıracağımız sağlık endüstri bölgemiz sektörel olarak ülkemizdeki ilk ve tek sağlık-turizm bölgesi olacak. Bu projeyle şehrimizi sağlık turizmi konusunda marka haline getireceğiz. Afyonkarahisar’ımıza yerli, yabancı hasta ve yatırımcıları çekecek olan projeyle şehrimizde ekonomik kalkınmanın artmasını da hedefledik” diye konuştu.

‘AFYON, DÜNYADA ÖRNEK GÖSTERİLECEK ŞEHRİLER ARASINDA YER ALACAK’

Uluçay yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi: “Yaklaşık olarak 836 bin metrekare alan üzerine kuracağımız sağlık endüstri bölgemiz içerisinde ilaç üretim tesisi, tıbbi ve aromatik bitkiler, termal tedavi alanları, fiziksel tedavi alanları da yer alacak. Termal turizm alanında zaten gelişmiş olan şehrimiz sağlık ve termal alanlarında dünyada örnek gösterilecek şehriler arasında yer alacak. Şehrimize kazandıracağımız endüstri bölgesiyle iş imkanlarını genişleterek, istihdamı da artırmış olacağız. İlaveten yatırımcılarımızda, şehrimizin teşvik sisteminde 4. bölgede yer alması sayesinde sektörlerine göre teşvik imkanlarında yararlanmış olacaklar.  Şimdiden hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

‘Vatandaşlarımızın aktif olarak sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacağız’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, sosyal projeleri arasında yer alan ve sosyal etkileşimi artırmayı hedefleyen ‘mahalle yaşam merkezi projesi’ hakkında açıklamada bulundu. Uluçay, “Mahalle yaşam merkezlerimiz, sosyal bağları güçlendirecek aynı zamanda da hemşehrilerimizin aktif olarak sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacak” dedi.

Uluçay, projenin Afyonkarahisar’ın sosyal dokusunu güçlendirmeyi, mahalleler arasında dayanışmayı ve iletişimi artırmayı amaçladığını belirterek, “Mahalle Yaşam Merkezleri projemiz, mahalle sakinlerimizin bir araya gelip etkileşimde bulunabilecekleri, çeşitli etkinlikler düzenleyebilecekleri ve ihtiyaç duydukları hizmetlere kolayca erişebilecekleri mekânlar olacak. Mahalle sakinlerimizin görüş ve fikirlerini önemsiyoruz. Mahalle yaşam merkezlerimiz, çocuklardan yaşlılara kadar her kesime hitap edecek şekilde tasarlanacak” şeklinde konuştu.

‘MERKEZLER, MAHALLELERE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK’

Uluçay konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi: “Yaşam merkezlerimiz içerisinde konferans ve sinema salonları, kütüphane, kreş, sağlık odası, kafeterya ve aş evi, bebek bakım ve emzirme odası, aile etkinlik evi, ortak alan çocuk bahçesi, emekli kıraathanesi, AFAD ekipmanları ve deprem toplanma merkezlerini içerecek. Geniş kapsamlı olarak inşa edilecek mahalle yaşam merkezlerimizde vatandaşlarımız hem sosyal kültürel faaliyet gerçekleştirirken hem de olası afet durumlarında da bu merkezlerden destek alabilecekler. Mahalle yaşam merkezleri, sadece fiziksel bir mekan olmanın ötesinde, mahallelerimizin sosyal hayatına ve birbirleriyle olan etkileşimine yeni bir soluk getirecek. Bu merkezler, vatandaşlarımızın birbirleriyle daha yakın ilişkiler kurmalarını sağlayacak, sosyal bağları güçlendirecek ve dayanışma ruhunu pekiştirecek. Aynı zamanda şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacak. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte şehrimizin her kesiminden hemşehrilerimiz daha aktif bir şekilde sosyal yaşama dahil olacak.”

Beytullah Dalgıç