Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Serteser, Koronavirüs salgınından dolayı yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi


 Serteser’in konuşmasında şu

Serteser’in konuşmasında şu ifadeleri kullandı:” Sayın Meclis Başkanım, Kıymetli Divan, Kıymetli Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Değerli Meclis Üyeleri, Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Farklı bir ortamda Meclis toplantımızı yapıyoruz. Koronavirüs salgınından sonra belki bazı değişimler olacak ama ben en kısa zamanda Meclis toplantılarımızı, birbirimizin yüzünü görerek, elini sıkarak gerçekleştirmeyi ümit ediyorum. Sizlere bilgilendirme yapmadan önce Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’in açılışının 100’üncü yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ayrıca Ramazan ayınızı da tebrik ediyorum. Ramazan Ayı’nın size, ailenize, sevdiklerinize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve bilhassa sağlık getirmesini diliyorum. Dünya ve ülkemiz, koronavirüs salgını dolayısıyla zor günler geçirmektedir.”


“ODAMIZ 17 MART’TAN BUGÜNE 85 LOBİ FAALİYETİNE İMZA ATMIŞTIR”


Odamız, Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile temasa geçmiş ve üyelerimizden gelen talepleri hem TOBB’a, hem de diğer ilgili makam ve mercilere iletmiştir. Odamız, 17 Mart 2020 tarihinden bugüne 85 lobi faaliyetine imza atmıştır diyen Serteser konuşmasına şöyle devam etti,” Bu süreçte ayrıca, Meslek Komitelerimiz’in Başkanları ve siz değerli Meclis Üyelerimiz ile video konferans yöntemiyle istişare toplantıları düzenleyerek sektörlerinizde yaşadığınız sıkıntıları not alarak yine TOBB ve diğer makamlara ilettik. Oda ve Borsalar’ın ilettiği 60’ı aşkın sorun, TOBB’un girişimleri ile çözüme kavuştu. Biz de çözüme kavuşan sorunları yerel gazetelere verdiğimiz Teşekkür İlanı ve sosyal medya mecralarımızdaki duyurularımızla kamuoyuyla paylaştık.  İşletmelerimizin bu salgından asgari ölçüde etkilenmesini sağlamak amacıyla TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu gece gündüz demeden çalışıyor.  Sayın Başkanımız’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Odamız’da Genel Sekreterimiz ve personelimiz bu süreçte üyelerimiz adına önemli çalışmalara imza attılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama tahribatını en aza indirmek ve ekonomiyi canlı tutmak amacıyla açıklanan ekonomik paketler ile ilgili Ar-Ge birimimize hizmetiçi eğitim verdik.”


“DİNAMİK BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ”


Ar-Ge personelimiz, üyelerimizi destek paketleri hakkında bilgilendirmektedir diyerek konuşmasına devam eden Serteser;” Koronavirüs salgınının ekonomiye etkisini azaltmak üzere yaptığımız çalışmalar hakkında 16 Mart 2020’den bu yana 27 konuda kısa mesaj, 36 konuda elektronik posta olmak üzere 170 bin e-posta, 144 bini aşkın tekil kısa mesaj gönderdik.  Ayrıca salgının yayılmasını önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını da sosyal medya mecralarımızda paylaştık. Yine bu süreçte üyelerimize sektör sıkıntıları ve çözüm önerilerini bizimle paylaşmaları için internet üzerinden form bağlantısı gönderdik. Bu bağlantıya sorunları ile ilgili paylaşım yapan 34 firmamıza elektronik posta ile 31 firmamıza telefon ile geri bildirim yaptık. Ayrıca 2 firmamızın sorunları hakkında da lobi faaliyeti yürüttük. 16 Mart 2020’den bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeleri, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Üyeleri ile yaptığı toplantılarda da önerilerimizi dile getirdik. Birkaç gün önce kamuoyuna açıkladığımız TOBB Nefes Kredisi için Odamız’dan214 adet faaliyet belgesi verdik.  Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Her gün ekonomi ile ilgili yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu toplantımız haricinde de karşılaştığınız bir sorun olursa, hem benim ile hem Sayın Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile paylaşabilirsiniz. Biz de karşılaştığınız sorunun çözümü için elimizden gelen gayreti gösteririz” cümlelerine yer verdi. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ