Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ülkemiz için daha çok çalışacağız


 Serteser; “Yeni tip

Serteser; “Yeni tip koronavirüs salgınının ekonomiye etkisini en aza indirmek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu ile işbirliği içinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


 Hazine ve Maliye Bakanın Berat Albayrak ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen İstişare Toplantısı’na iştirak ettiğini belirterek sözlerine başlayan Serteser;  “Toplantıda da yine ilimizde, sizlerden ve üyelerimizden gelen talepleri Sayın Bakanımız Albayrak’a arz ettik.  Diliyoruz ki üyelerimizin sıkıntıları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çözülecektir. Mayıs ayında, ekonominin nabzının tutulduğu Bloomberg HT televizyonunun internet sitesinden “yeni normal” ile ilgili değerlendirmede bulunmamızı talep ettiler. Ben de bu konudaki görüşlerimi bir yazıda paylaştım. Burada bizim üzerinde durduğumuz konu, Afyonkarahisar’ın yeni normalde öne çıkacak şehirlerden birisi olduğudur. Bu yazımız ilgi gördü” dedi.


İLİMİZ PEK ÇOK YÖNDEN ÖNEMLİ POTANSİYELE SAHİPTİR


Serteser sözlerini şöyle sürdürdü;“Başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu’nun destekleri, Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Üniversite Rektörlerimiz, İl Özel İdaremiz ve Odamız’ın ortak girişimleri ile çalışmalarını sürdürdüğümüz Sağlık Endüstri Bölgesi olmak üzere ilimiz pek çok yönden önemli potansiyele sahiptir. Bugün aldığımız karardan sonra Sağlık Endüstri Bölgesi’nin kuruluşuna önemli bir destek verdiniz, sizlere teşekkür ediyorum. Yeni normalin gıda tedariki ve lojistik alanlarında da hamlelerle gelişeceği görülüyor. Bu konuda ilimiz, hem gıda üretimi, hem de bu gıdanın en kolay şekilde büyükşehirlere ulaştırılması bakımından öne çıkacaktır. Yine doğaltaş sektörünün çoğunluğunu oluşturan mermer kaynaklarımız, yeni normalde doğallık arayışında olacaklar için çok daha cazip hâle gelecektir.  İlimizin yeni normalde potansiyeli ile öne çıkması, bizim de her birimimizle ülkemiz için daha çok çalışmamıza bağlı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.