Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Unutursak bize yazıklar olsun”


 Başkan Sezen mesajında

Başkan Sezen mesajında “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’ da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkûm edip katlettiler. Bunların üstüne de milletin sesini susturmak için bugünü bayram ilan ettiler. Unutursak bize yazıklar olsun!” ifadelerine yer verdi.


“ADNAN MENDERES’İ ASANLAR NE TÜRK NE DE MÜSLÜMANDIR”


“Aziz milletimizin hamuru İslam ve irfanla yoğrulmuştur” diyen Sezen, “Bu millete alçaklık, sefillik, kalleşlik, vicdansızlık ve edepsizlik asla yakışmaz. Bu nedenle 27 Mayıs 1960 yılında halkın oyuyla seçilmiş Başbakan Adnan Menderes’i asanlar ne Türk ne de Müslümandır. Unutulmamalıdır ki Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ıalçak bir cinayetle katleden katillerin bugünkü torunları ne değişmiş ne de akıllanmıştır. Bunlar utanma duygularını kaybettiğinden dolayı bu günlerde 60 yıl evvel ki cuntacı katillerin söylemlerini benimsediklerini her fırsatta dile getirmekten çekinmemektedir” cümlelerini kullandı.


“YILLAR GEÇSE DE BU ZALİM ZİHNİYET DEĞİŞMEZ”


Sezen, “Yıllar geçse de bu zalim zihniyet değişmez; her zaman aynıdır. Bu zihniyet, doğrunun ne olduğunu duyup, anlayıp, bilip de sırf inadından, kibrinden ve içindeki kötülükten dolayı İslam’a ve temelde de insana düşman olan ‘Ebu Cehil’ demektir, ‘firavun’ demektir. Bu yüzden Türk’ün Müslümanı olur, Hristiyanı olur ama Firavunu, Ebu Cehil’i olamaz. Türk, firavunlarla iş tutamaz. Bu yüzden Menderes, Zorlu ve Polatkan’ı asanlar ne Türk ne de Müslümandır. Bu firavunların27Mayıs’ta sivil siyaseti mahkûm edip katletmekle kalmayıp, milletin sesini susturmak için bugünü bayram ilan ettiklerini, yine bu firavunların diktatör diye astıkları nazik Başbakan Adnan Menderes’in oy kullanmak için bile sıra bekleyen biri olduğunu da asla unutmayın” dedi. Sezen mesajını, “28 Şubat’ın bin yıl süreceğini iddia eden ve kendini aziz milletimizin üstünde görüp her türlü zulmü reva gören ve parmak sallayanların ölümü ile, ölümünün üzerinden 60 yıl geçse de iyilikle yad edilip, Fatihalarla anılanlar bir olur mu? 27 Mayıs Darbesini lanetliyor, Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu. AHMET YAŞIR