Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1-15 Haziran 2020 tarihleri arasında 348 Faaliyet Belgesi alındı


 Afyonkarahisar’da 12-31 Mayıs

Afyonkarahisar’da 12-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında 19 şirket kurulurken, 1-15 Haziran 2020 tarihlerinde bu rakam yüzde 47,3 artarak 28’e çıktı. 12-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında ATSO’dan 334 Faaliyet Belgesi alınırken, 1-15 Haziran 2020 tarihleri arasında 348 Faaliyet Belgesi alındı. Bu dönemde alınan Kapasite Raporları’nda yüzde 100’lük, İş Makinesi Belgesi’nde de yüzde 50’lik artış yaşandı.


“PANDEMİNİN ETKİLERİNİN AZALMAYA BAŞLADIĞINI GÖRÜYORUZ”


Yeni normal sürecindeki rakamları değerlendiren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar ve Türkiye’nin ekonomisi için iyimser olduğunu kaydetti. Serteser, “Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkiledi. Gerek Hükümetimiz’in açıkladığı tedbirler ve destek paketleri, gerekse işletmelerimizin ve girişimcilerimizin gayretleri ile pandeminin etkilerinin azalmaya başladığını görüyoruz. Ancak burada vatandaşlarımızın da kontrollü sosyal hayat tedbirlerine uymaları gerekmektedir. Türkiye genelinde vakalarda artış gözlemlenmektedir, artış devam ederse yeni tedbirler uygulamak zorunluluğu doğacaktır. Bu durum da ekonomimizi olumsuz etkileyecektir” dedi. 


“TALEPLERİMİZİN BİR ÇOĞUNUN  UYGULANDIĞINI GÖRDÜK”


Serteser, açıklamasına şöyle devam etti: “Son dönemde Hükümetimiz, çok uygun faizli kredi paketi açıklayarak, piyasanın hareketlenmesi doğrultusunda gerekeni yaptı. Bu kredi imkanının amacına ulaşması için üreticimiz de fiyatları yükseltmemelidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu, bu konuda uyarılarda bulundu. Fırsatçılık yapılmamalıdır.” Serteser, yeni tip koronavirüs salgınında iş dünyasının taleplerine kulak verildiğini hatırlatarak “Bu süreçte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu, bizimle sürekli temas hâlinde oldu ve tüm taleplerimizi Cumhurbaşkanımız’a ve Bakanlarımız’a iletti; bu taleplerimizin birçoğunun da uygulandığını gördük. Sayın BaşkanımızHisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni normalde sağlık hakkındaki duyarlılık daha da artacak. Bu bağlamda Afyonkarahisar, büyük bir proje olan Sağlık Endüstri Bölgesi’ni de hayata geçirerek öne çıkacaktır” değerlendirmesinde bulundu. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ