Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

15 Temmuz kahramanlarının adı Afrika’da

  
 
  

 


 


Deniz Feneri, dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu geliyor.


Bu kapsamda derneğin bağışçıları, bu 4 ülkede inşa edilen 10 su kuyusuna 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında vatan savunmasında şehit edilen Kahramanlarımızın adını verdi. Farklı ülkelerde inşa ettirilen su kuyuları, böylece 20 bin Afrikalının su ihtiyacını da karşılayacak.


“ŞEHİTLERİMİZİN ADI HER MECRADA YAŞATILACAK”


Açılan su kuyuları ile alakalı olarak bağışçıların neden 15 Temmuz ismini seçtiklerini açıklayan Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal, şunları söyledi: “Şanlı mazisi şehadet ve kahramanlık öyküleri ile dolu olan tarihimizde, yakın dönemin en önemli kahramanlarından olan 15 Temmuz şehitlerimiz İslam âleminin ve aziz vatanımızın birlik ve bütünlüğü için hiç düşünmeden canını feda eden şehitlerimiz diğer şehitlerimiz gibi yüzyıllarca hatırlanacak ve her mecrada isimleri yaşatılacaktır. Bağışçılarımız da bu sebepten şehitlerimizin adını o kuyulara vermeyi tercih ettiler.” İşte 10 Şehit Önder Güzel Hayratı (BENİN) , Şehit Yunus Uğur Hayratı (BURUNDİ) Şehit Cennet Yiğit Hayratı (ÇAD) Şehit Ufuk Baysan Hayratı (KAMERUN) Şehit Cüneyt Bursa Hayratı (KAMERUN) Şehit Kübra Doğanay Hayratı (KAMERUN) Şehit Zafer Koyuncu Hayratı( BENİN) Şehit Erol İnce Hayratı (SOMALİ)  Şehit Münir Murat Ertekin Hayratı (BENİN) Şehit Feramil Ferhat Kaya Hayratı ETİYOPYA) hisar