Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Afyonkarahisar ve ilçelerinde sürpriz olacak’

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi.

Gün FM'de yayınlanan Basın

Afyonkarahisar’da 21 belediye başkan adayının bulunduğunu kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Aday enflasyonu var dersek sanırım yanılmış olmayız. İl merkezinde İGM’den 7 aday çıkacak. Belediye meclisi ise 4’ü kontenjan olmak üzere 37 kişiden oluşuyor. Partilerin Belediye Meclisi ve İGM adayları belli oldu. Böylece kimlerin listeye gireceği tartışmaları sonuçlandı. Listeler açıklandığında belli insan ve gruplar beklentileri karşılamadı. Listelerdeki bazı isimlere de itirazlar geldi. Burada listelerin aday ve siyasi partilere katkısına bakmak lazım.Özellikle CHP listesinde adayın ağırlığını görüyoruz. Bunun sonucunu da seçim sonrasını görmek lazım. Bu seçimde merkez ve ilçelerde  önemli sürprizler olacağını bekliyorum” diye konuştu.

‘BELEDİYE HASTANEYİ NASIL YAPACAK?’

Listelerin açıklanmasıyla birlikte seçimlerin yeni başladığını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Yani seçim ete kemiğe büründü. Şimdi sahaya ilk 11 çıkıyor. Afyon için tüm partilerin listelerine baktığımızda kamuoyunun yakından tanıdığı isimler var. Ak Parti’de siyasetin yakından tanıdığı isimlere rastlıyoruz. CHP listesinde sürpriz isimler var. Geçen seçimde İYİ Parti’den aday olan Münir Pehlivanoğlu bu seçimde MHP listesinde. Artık başkan adaylarının yanı sıra Belediye Meclisi ve İGM adaylarının performanslarını göreceğiz. Bu arada projeler açıklanmaya devam ediyor. Hastane yapacağız diyenler var. Hastaneyi belediye nasıl yapacak? Belediye bütçesi kadar bütçe lazım. Bunu Sağlık Bakanlığı yapar. Adayların projelerinde asıl belediyecilik faaliyetlerine yer verilmeli. Hayal projeleri bırakalım” diye konuştu.

‘KÜÇÜK BEYLİKLERDEN İMPARATORLUK DOĞMAZ’

Küçük partilerin bazılarının başkan adaylarının Afyon’da oturmadığını ve daha önce hiç şehre gelmediğini söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Bazı küçük partiler aday çıkarmayı faaliyet olarak görüyor. Aday göstermek başarı değildir. 0.25 oy alan küçük partilerin liderleri sanki çok büyük oy alıyormuş gibi hava estiriyorlar. Küçük beyliklerden büyük imparatorluklar doğmaz. Bana göre bu partilerin büyüme dertleri yok. Kendi dar alanlarında siyaset yapıyorlar. Başkan adaylarının projelerinin ayaklarının yere sağlam basması lazım. Belediye hastane yapmaz. Sadece Ankara’daki gücünü kullanarak bu projenin yapılmasını sağlar. Meselelerin ortaya doğru konması lazım” dedi. Haber Merkezi