Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akü, Türki̇yedeki̇ Bi̇ri̇nci̇ Sırasını Korumaya Devam Edi̇yor

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AKÜ), TÜRK ULUSAL AJANSI, ERASMUS+ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMI 2024 DÖNEMİ, AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN ÖĞRENCİ VE PERSONEL HAREKETLİLİĞİ PROJE BAŞVURU SONUÇLARINI AÇIKLADI.

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AKÜ),

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), Türk Ulusal Ajansı, Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2024 Dönemi, Avrupa ülkeleri arasında yapılacak olan öğrenci ve personel hareketliliği proje başvuru sonuçlarını açıkladı.

Buna göre AKÜ Erasmus+ hareketlilikleri kapsamında ayrıca 5 farklı staj konsorsiyumu proje başvurusunu devam ettirerek toplamda, 230 bin 150 Avro hibe almaya da hak kazandı. Verilen bu konsorsiyum bütçesi ile AKÜ, Türkiye’deki üniversiteler içerisinde staj konsorsiyumu bütçesine sahip üniversiteler arasında 1. sıradaki yerini korudu. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), 2024 yılı projesi için toplam 360 bin 340 Avro hibe almaya hak kazandı. AKÜ aldığı hibe miktarı açısından ise 2023 yılında alınan toplam hibe miktarını geçmeyi başarırken, genel bütçe olarak hibe alan 209 üniversite içerisinde ise 33. sıraya yükselmeyi başardı. Elde edilen hibelerle AKÜ, öğrenci ve personeline daha çok yurtdışı tecrübesi sunma fırsatına sahip olacak.