Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKÜ’de lisansüstü öğrencileri Erasmus ile yurtdışına çıktı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bu yıl ilk defa anabilim dallarında öğrenim gören 7 doktora ve 1 yüksek lisans öğrencisini bir ay süreyle Erasmus staj programı kapsamında yurt dışına gönderdi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)

AKÜ Fen Bilimleri Enstisü Müdürü Prof. Dr. Bekir Yalçın, doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin bilgi, görgü ve deneyim arttırma amaçlı bir ay süre ile yurt dışına gönderdiklerini belirtti. Yalçın, “Fen Bilimleri Enstitüsü olarak Erasmus+ kapsamında doktora düzeyinde Makine Mühendisliği Anabilim Dalından 1 öğrencimizi İtalya Birescia Üniversitesine, İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalından 2 öğrencimizi İtalya Naples Fedirico Üniversitesi ve Maribo Üniversitesine, Harita Mühendisliği Anabilim Dalından 2 öğrencimizi İtalya Maribo Üniversitesine ve Hollanda BeeSense Üniversitesine, Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı’ndan 1 öğrencimizi İtalya Orlando Pandolf Studio Üniversitesine, Elektrik-Elektrik Mühendisliği Anabilim Dalı’ndan 1 öğrencimizi  İspanya Charles III University of Madrid Üniversitesine ve ayrıca Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim  Dalından 1 öğrencimizi ise yüksek lisans kapsamında Polonya Silesia Katowice Üniversitesine gönderdik” dedi.

AKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bekir Yalçın, “Bu bağlamda, üniversitemiz lisansüstü eğitimde de uluslararasılaşmayla ilgili mesafe kat etmiştir. İlgili öğrencilerimizi ve ana bilim dallarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” diye konuştu.