Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Baba demek, hayat demek”

Gün FM’de yayınlanan Basın

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Babalar Günü nedeniyle babalarımızın hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle katılarak değerlendirmede bulundular.


“Baba demek, hayat demek” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Baba demek, güç demektir.


Sırtını dayadığın koca bir dağdır baba. Önünde siperdir. Herkesin sırtını dayadığı koca bir dağı varken, güçsüz ve yapayalnız kalmaktır babasızlık. Baba demek, sevgi demektir.


Yaşamında aldığın rol modeldir. Onun gibi giyinmeye çalışırsın. Onun gibi tıraş olursun. O yokken onu yaşamaya çabalarsın. Vefat eden babalarımızın mekanları cennet olsun. Tüm babaların da günlerini kutluyor, mutlu ve aydınlık yarınlar diliyorum” diye konuştu.


“Babalar Günü ilk kez ABD’de de kutlanmış”


Tüm babaların günlerini kutlayan Gazeteci Ahmet Tunca, “Anneler kadar babalarımız da hayatımızın olmazsa olmazıdır. Tarihçesine baktığımızda Babalar Günü ilk kez ABD’de de kutlanmış. Ülkemizde ise 70’li yıllardan itibaren kutlandığını görüyoruz. Tüketimi körüklüyor gibi görünse bile Babalar Günü’nde çocukların babalarını güzel bir sözle, küçük bir hediyeyle mutlu etmesi bence kötü değil. Biz babalar hediyeyle değil güzel bir sözle daha mutlu oluruz. Vefat eden babalarımızı da rahmetle anıyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.


“Türk milleti için baba çok önemlidir”


Pandemi günlerinin sürdüğünü anımsatan Gazeteci Polat Yılmaz, “Babalarımızın günlerini sosyal mesafeye uyarak gerekirse teknolojiden faydalanarak kutlayalım. Onların sağlığı her şeyden önemli. Türk milleti için baba çok önemlidir. Biz ataerkil bir toplumuz. Babalarımız evin direğidir. Bu kadının ikinci planda olması demek değildir. İkisinin de toplumsal hayatta ayrı rolleri vardır. Batıda çocuk 18 yaşına geldiğinde çocuk evi terk eder ve babasıyla iletişimi kopar. Biz de ise böyle olmaz. Yaşadıkça baba evlatlarını gözetlemeye devam eder” dedi.


“Kız çocukları için hayatlarının ilk kahramanı babalarıdır”


Babanın özellikle kız çocukları için ayrı bir yerde olduğunu kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Benim de iki kızım var. Kız çocukları için hayatlarının ilk kahramanı babalarıdır. Toplumumuzda erkekler duygularını kolay kolay açığa vuramazlar. Ama kız çocukları bu konuda daha rahat duygularını gösterebilirler. Özellikle babalarına olan sevgilerini rahatça söylerler. Her evlat ayrı kıymetli elbette ama babalar için de kızları ile olan iletişimleri çok özel. Tüm babaların günleri kutlu olsun” diye konuştu.