Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Basının doğruluğu ve tarafsızlığından kuşkunuz olmasın”

“AFYONKARAHİSAR YEREL BASINI GÜÇLÜ

“AFYONKARAHİSAR YEREL BASINI GÜÇLÜ BİR CAMİA”


Afyonkarahisar Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt katılığı bir televizyon programında konuştular. Yerel basının sorunlarına değinen Dilek ve Küçükkurt; “ Afyonkarahisar yerel basını güçlü bir camia. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyonkarahisar için büyük çaba sarf etti” ifadelerini kullandılar. Programda konuşan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt; “Pandemi süreci Dünya ve Türkiye için gerçekten zor bir süreç oldu. Yerel basın aslında birçok alanı içeriyor. İçerisinde gazetelerimizden tutun, TV kanallarımız hepsi emekle, çabayla programlarını hazırlıyor. Biz haftanın ikişer gününde gazetelere gazete çıkartma günlerini paylaştırdık. Kanal 3, Kocatepe, Ana haber, Kadınana, Türkeli, Hisar, Odak Gazetesi’nin gazete çıkarma günleri paylaştırdık. Burada ki amacımız çalışan gazete personelini pandemiye karşı korumak. Pazar günü hariç hafta içi her gün gazete çıkartılıyor. Bu şekilde bir ay daha devam edecek bu kurallar uygulanmasaydı Afyonkarahisar da çalışan gazete personelimiz çok büyük sıkıntılar yaşayabilirdi” cümlelerini kullandılar.


“VİRÜS HEPİMİZİ ÇOK BÜYÜK BİR ŞEKİLDE ETKİLEDİ”


“Pandemi dönemi hepimizi çok büyük bir şekilde etkiledi” diyerek sözlerine başlayan Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ise; “ Çalışan arkadaşlarımızın bu konuda özverili çalıştıklarını biliyoruz. Haber toplama sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Bunların yanında Basın İlan Kurumu’nun bizlere değer verdiğini görüyoruz. Bu arada Şehrimize yeni gelen Sayın valimiz hareketli ve enerji dolu bir insan olarak gördük. Hem devlet olarak hemde enerjisi ve potansiyeli olarak Afyonkarahisar da büyük yatırımlar yapacağına inanıyoruz. Neredeyse ilçelerimizin yarısını gezdiler. Sayın valimizin Afyonkarahisar için elinden geleni yapacağına inanıyoruz. Heyecanlı olması, halkla iç içe olması sevindiriyor, buradan valimize tekrar hoş geldin diyoruz.  Basın olarak her şeyin üstesinden geliyoruz, en doğru bilgileri ele almak için çaba gösteriyoruz. Basının gücünden, tarafsızlığından ve en doğru bilgileri yazacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.


AFYON BASININA ÇOK GÜVENİYORUM ÇOK GURUR DUYUYORUM


Dilek; Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu sayesinde başlayan ve devam eden sevgi yılı, basında keyifli bir süreç yaşanmasına vesile oldu. Basın olarak herkesin gönlünde hoş bir sevgi bıraktık. Ben Afyon basınına çok güveniyorum, çok gurur duyuyorum. Bütün arkadaşlarım hep birlikte hareket ediyor, hepsini tebrik ediyorum. Afyon’un korona sürecini çok kolay bir şekilde atlatacağını düşünüyorum. İlerleyen süreçte sevgi yılı projesi daha da ilerleyecektir. Bizim insanımızın gözü tok ve devletin güler yüzünü gördükleri zaman devletimiz sağolsun diyorlar.  Valimizin bu konu üzerinde yapacağı çalışmalar için şimdiden çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Yurdanur özel