Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye başkan yardımcıları ve özel kaleme yönelik protokol eğitimi verildi

Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın talimatıyla Belediye Başkan Yardımcıları ve özel kalem personeline yönelik Protokol Yönetimi Uzmanı Nihat Aytürk tarafından eğitim verildi. Eğitimin açış konuşmasını yapan BaşkanKöksal, eğitimin son derece yararlı olacağını belirtti. Köksal, açış konuşmasından sonra salondan ayrılarak Aytürk’e teşekkür etti. Eğitime Başkan Yardımcıları Ömer Yıldız, Cem Kasapoğlu, Erkan Uysal, Eylem Ayar, Özel Kalem Müdürü Şehriban Öncel, Başkan Danışmanları ve Özel Kalem Müdürlüğü sekreterleri katıldı.

Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın

‘PROTOKOLDE, KİŞİYE YA DA KURUMA LAYIK OLDUĞU DEĞERİ VERMEK ESASTIR’

Eğitimde protokol kurallarının temel ilkelerine ve bu kuralların uygulandığı alanlara değinen Protokol Yönetim Uzmanı Nihat Aytürk, “Resmi giyim, resmi hitap ve selam, resmi davranış, resmi karşılama, ağırlama ve uğurlama ve resmi davette yeme içme unsurları protokolün en önemli konularını oluşturur. Protokolde, kişiye ya da kuruma layık olduğu değeri vermek esastır. Karşıladığınız ve oturttuğunuz yer ile ikramlarınız ona verdiğiniz önemi ve değeri gösterir” ifadelerini kullandı. Aytürk, protokolde oturma düzeni, yabancı konuk ağırlama, kurumlar arası resmi yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar gibi pek çok konu hakkında da bilgi verdi.

NİHAT AYTÜRK KİMDİR?

Aydın’da doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nü bitirdi. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, HSK, YSK, Bakanlıklar ve Valilikler dahil 290 kurumda, 76 Üniversitede ve Harp Akademilerinde yönetim ve protokol konularında 995 seminer verdi. Ayrıca Irak siyasi parti yöneticilerine ve milletvekillerine; Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova ve KKTC üst yöneticilerine, yönetim ve protokol seminerleri verdi.