Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Tüm Afyon’un gönlünü kazanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın’

CHP Genel Başkanı Özel, partisinin il binasını ziyaretinde konuştu: “Yapacağımız belediyecilik hizmetiyle, dürüst, çalışkan, tutumlu, israfa karşı, hizmet odaklı, halkçı belediyecilik anlayışımızla tüm Afyon’un gönlünü kazanacağımızdan, büyükşehir belediyesi olduğunda Afyon Büyükşehir’i de alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı’nı kazanan Burcu Köksal’a hayırlı olsun ve teşekkür ziyareti kapsamında dün Afyonkarahisar’a geldi. CHP Genel Başkanı Özel’i, İl Başkanı Faruk Duha Erhan, “Sayın Genel Başkanım, Cumhuriyet’in kurulduğu topraklara hoş geldiniz” diye karşıladı. Erhan, “Türkiye’de bütün seçim alanlarında sayenizde ciddi bir başarı gösterdik. Afyonkarahisar’ı da 74 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğiyle tanıştırdık. Size en son geldiğinizde bir söz vermiştim; ‘Sizi CHP’li bir belediyede karşılayacağım’ demiştim. Buna ulaştık, çok mutluyum. Sağ olun, var olun. Eksik olmayın” ifadelerini kullandı. CHP Parti Meclisi Üyesi Yalçın Görgöz, Belediye Başkanı Burcu Köksal, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz, belediye başkanları ve partililer tarafından karşılanan Özel’e, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka eşlik etti.

AFYON BÜYÜKŞEHİR’İ DE ALACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il başkanlığında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:  “Büyük seçim başarısı için her birinizi ayrı ayrı kutluyorum. Afyon genelinde biri merkez ilçe, üç ilçe, 2 belde belediyesi aldık. Ama gelecekte artık Afyon’da, Cumhuriyet’in kurulduğu topraklarda, il genelinde çok büyük başarılar elde edeceğimizden, Afyon’da yapacağımız belediyecilik hizmetiyle, Dinar’da ve diğer ilçelerimizde, beldelerimizde dürüst, çalışkan, tutumlu, israfa karşı, hizmet odaklı, halkçı belediyecilik anlayışımızla tüm Afyon’un gönlünü kazanacağımızdan, Afyon Belediyesi’ni bundan sonra bir daha geri bırakmayacağımızdan, yeni ilçeler, yeni beldeler kazanacağımızdan ki nüfusu 750 bini geçmiştir, büyükşehir belediyesi olduğunda Afyon Büyükşehir’i de alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

BURCU KÖKSAL’IN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Çok önemli bir sınavdayız. Bütün gözler üzerimizde. Dikkatle bizi izliyorlar. O yüzden okyanusları geçip derelerde boğulmayacağız. Sonuna kadar başladığımız gibi devam edeceğiz. Burcu Köksal’ın geçtiğimiz günlerde ‘artık Afyon’da eş, dost, akrabayı, belediyeye doldurmak yok’ dediği yaklaşımını önemsiyoruz, destekliyoruz. Sonuna kadar arkasındayız. CHP’li belediyeler, ‘bizlerin çocuklarının, torunlarının uzun yıldır emeğimiz var hemen işe girmeli’ diye bakacağımız yerler değildir. Biz bu belediyeleri çocuğa, toruna, eşe, dosta iş sağlamak ya da ihale verip rant aktarmak için değil, biz bu belediyeleri, o çocukların geleceğini kurtarmak için kazandık. Geleceklerini kurtarmak için. İsrafı durdurup, masrafları azaltıp, borçları ödeyip en iyi hizmeti yapıp, kayırmacılık değil iyi hizmet yaparsak önümüzdeki seçimleri kazanacağız.

ZAFERE KADAR DURMAK YOK, HEP BERABER İLERLEYECEĞİZ

Burası Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda ilk adımı attığı, Büyük Taarruzu başlattığı ve buradan sonra durmadan ilerlediği bir kent. Benim, Burcu Başkanımdan da, İl Başkanımdan da, bütün yöneticilerden de, hepinizden de istediğim şu; güçlü bir adımı attık, bu ilk adım önemlidir, başarana kadar ve zafere kadar durmak yok, hep beraber ilerleyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı zaferi yüzyıl sonra bir kez daha mutlaka kazanacağız. Bu zafer kesinlikle Afyon’daki, Türkiye’deki siyasi rakiplerimize, AK Partililere, MHP’lilere karşı değil. Bu zafer, biz kazanır da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk seçiminde iktidara yaparsak; bu zafer yoksulluğa, işsizliğe, gelecekten kaygıya, korkuya, baskılar karşısında ifade özgürlüğünü kullanamayanların yaşadıkları umutsuzluğa karşı kazanılacak. Cumhuriyet’in ilk yüzyılı gibi ekmeği, sanayiyi büyüteceğiz, gelirleri artıracağız, ülkemizi çağdaş medeniyetlere doğru büyütmeye başlayacağız, Avrupa Birliği’ne gireceğiz. Bırakın vizenin çabuk alınmasını bütün Avrupa’da vizesiz gezeceğiz. Bütün dünyaya çocuklarımız istediği zaman gidecek, istediği zaman gelecekler. Ama hiçbirimizin çocuğu, ‘Artık bu ülkede yaşayamam, kurtulmak istiyorum, başka yere gitmek istiyorum’ demeyecek. Dünyanın büyük ülkelerinin hayalini kurduğu bu ülkenin evlatları, dünyanın başka ülkelerinde hayal kurmayacaklar, bunu sağlayacağız. Bunun için herkes önümüzdeki 4 yıllık süreci ya da seçim yapılana kadar geçen süreci dayanışmayla, sabırla, iş birliğiyle çalışarak geçirmeli. Kendimizi değil partimizi, partimizi değil ülkemizi, ülkemizin geleceğini düşünüyorsak bize fedakarlık yapmak, çalışmak düşer. ‘50 yıldır bu partide koşuyorum. Belediyeyi kazandık, artık benim rahat etme zamanım’ diye düşünmeyin. Biz bu ülkenin geleceğini kurtarmak için burada kişisel beklentilerin, taleplerin çok dışında bir yaklaşımda bulunmamız lazım.”

AHMET ÇETİNÖZ’ÜN GÖREVLENDİRİLMESİNİ GERİ ALDIRDIM

CHP’li belediyelerin gündeme düşen atamalarıyla da ilgili konuşan CHP Lideri Özel, “Açık söylüyorum, ufak tefek atama hataları oluyor. Tek tek hepsini geri aldırtıyorum. En iyi o işi yapacağını düşündüğü kişi, partiden çok yakın bir yakınımızın yakını oluyor.  Bursa’da geri aldırdım. Balıkesir’de geri aldırdım. Adana’da geri aldırdım” dedi ve sözü Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz’ün eşi Avukat Ahmet Çetinöz’ün Afyon Belediyesi’nde hukuk müşaviri olarak görevlendirilmesine getirdi. Özel, “Burada (Afyon’da) aslında hak ettiği halde bir arkadaşımız görevlendirilmiş, yıllardır hukuk mücadelesi veren, başkalarının 500 bin liraya yaptığı işi, 3 kişi 100-120 bin liraya yapacaklarmış. Ama eşi partide görevli diye onu da geri aldırdım. Hata yapma lüksümüz yok. Onlar gri bir kağıt gibi, onlar kir göstermiyor. Biz tertemiz bir partiyiz. Bembeyaz bir kağıt gibi, üzerine kurşun kalemi dokundursak kir gösteriyor. Dikkat edeceğiz. Doğru davranacağız. Örnek olacağız. Biz başaracağız” şeklinde konuştu.

18 MAYIS’TA İSTANBUL’DA, 26 AĞUSTOS’TA ANKARA’DA MİTİNG YAPILACAK

CHP Genel Başkanı Özel, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Ben bu iradeyi göstermezsem, başkanlarım bu iradeyi göstermezse, siz bu anlayışı göstermezseniz, olmaz.  ‘AK Parti’nin İl Başkanı avukattı, önceki dönem belediyenin bütün işlerini yapıyordu. Şimdi sıra bizimkinde’ yok öyle bir şey. Bizim belediye kaynaklarını partililere aktarma sıramız gelmedi; Atatürk’ün partisinin iktidar olma sırası geldi. Biz elbette birinci parti sorumluluğuyla AK Parti’yle de, MHP ile de mecliste grubu bulunan partilerle de, bütün partilerin genel başkanlarıyla da sorunları konuşuyoruz. Elbette konuşmaya devam edeceğiz. Talepler iletiyoruz. İletmeye devam edeceğiz. Onları söylemeye devam edeceğiz. Ancak mücadeleden bir adım geri durmayacağız. Atanmayan 68 bin atama ve mülakatsız atama bekliyorlardı. Onlara bu söz verilmişti. Bu sözü tutmadılar.” Özel, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’te atanmayan öğretmenleri, bütün mülakat mağdurlarını ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki bu saçma sapan müfredat çalışmasına karşı çıkan herkesi İstanbul’da Saraçhane Meydanı’nda düzenlenecek mitinge beklediklerini belirterek, 26 Ağustos’ta da emeklilerin temsilcilerini Ankara’ya Tandoğan Meydanı’nda eylem yapmaya davet ettiğini sözlerine ekledi. Bekir Turan Vural

DİĞER VİDEOLAR