Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Dedikodu üretmek yerine görevinizi layıkıyla yapın’

İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, basında dolaşan haberlerin İHK tarafından basına servis edildiği şeklinde iddialarda bulunanlara sert bir dille cevap verdi. Güneş, “Dedikodu üretmek yerine görevinizi işinizi layıkıyla yapın Afyonkarahisar futboluna hizmet edin diyorum” dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı

Afyonkarahisar İl Hakem Kurulu Başkanı (İHK) Süleyman Güneş, kendisi ve İl Hakem Kurulu hakkında amatör maçlarda yaşanan olaylarla ilgili son günlerde artan olumsuz haberlerin kendileri tarafından basına servis edildiği şeklinde yapılan iddialara sert bir dille yanıt verdi. İddialarda bulunanlara seslenen Güneş, “Amatör küme maçların zamanında başlatılmaması, soyunma odalarının yetersiz olması, sağlıkçıların olmaması, ambulansın gelmemesi gibi basında çıkan haberlerin İl Hakem Kurulu Başkanlığımız tarafından basına servis edildiğinin dedikodusunu yapanlara sesleniyorum. Kendilerine verilen görevleri layıkla yapamayanlar ancak İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş ve İl Hakem Kurulu hakkında dedikodu yaparlar. Siz önce kendi işinizi layıkıyla yapın, daha sonra İl Hakem Kurulu hakkında konuşun” ifadelerini kullandı.

‘AMATÖR SPORU DAHA İYİ YERLERE NASIL GETİREBİLİRİZ BİRAZ BUNA KAFA YORUN’

“İşini doğru düzgün yapmayanlar ancak dedikodu üretir. Bizler yıllardır futbolun içindeyiz. Takımların nasıl buralara geldiklerini biliyoruz ama en küçük olumsuzlukta kurumumuza ve hakemlerimize karşı kulüpleri kışkırtıyorlar. Türkiye’nin hiç bir İl Hakem kurulunda olmayan açık, şeffaf hakem atamaları, puan durumları, takımların esame listeleri, golleri, sarı ve kırmızı kartları olan siteyi yıllardır yapan kurum hakkında ancak işini düzgün yapan insanları kıskananlar yapar. Sizler dedikodu yapmak yerine Afyonkarahisar’da amatör sporu daha iyi, daha güzel yerlere nasıl getirebiliriz biraz buna kafa yorun. Dedikodu yapmak ancak ve ancak zavallı insanların işidir diyorum. Kadir Aydın