Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilek, “Başkan Çoban şehrin ekonomisine büyük katkı sağladı”


  

 


 


İl Genel Meclis Toplantısında Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek, başarılı çalışmalarından dolayı İl Genel Meclis Başkanı (İGM) Burhanettin Çoban’a keçe işlemeli Cumhurbaşkanlığı forslu tablo taktim etti.


Afyonkarahisar İl Genel Meclisi olağan Temmuz ayı oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda ilk olarak gündem dışı maddeler görüşüldü.  Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Toplantıda şu gündem maddelerine görüşüldü. Çobanlar İlçesi Zafer Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait tapunun 308 ada 1 parselde kayıtlı 2 Bin 386 metrekare alanlı arsa vasfındaki arsanın üzerine yapılan  300 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nun Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Devir Edilmesi konusunda ki komisyon raporu, 2020 yılı yatırım programında Sinanpaşa İlçesine Spor Salonu yapımımın sari ( birden fazla işleri kapsayan) işler olarak meclisçe uygun görülmesi halinde 2020-2021-2022 yıllarına sari programlanmasının yapılması ve ihtiyaç 2021-2022 yılları bütçelerine tahsil edilecek ödeneklerin miktarlarının yıl yıl belirlenerek ilgili yıl bütçelerine gerekli ödeneklerin tahsil edilmesi konusunda ki komisyon raporları, 2020 mali yılına devreden Plan, Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü kurumsal kodu altındaki Jandarma Nezarethane Yapımı harcama kaleminde ki 100 Bin TL ödeneğin İhsaniye Yaylabağı Jandarma Karakol Komutanlığı yapım işinde kullanılmak üzere tahsis değişikliği yapılarak İhsaniye Birliklere yapılacak yardımlar transfer kalemine aktarılması konusundaki komisyon raporları görüşüldü.


SANAYİ DEMEK KALKINMA DEMEKTİR


İL Genel Meclisi Toplantısının ardından Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a keçe işlemeli Cumhurbaşkanlığı forslu tablo taktim etti.  Dilek Meclis üyelerine Sanayi hakkında bilgi verdi. Dilek; “ Afyonkarahisar’da inşa edilen ve küçük esnafın kendi işini yapmasına olanak sağlayacak Modern Küçük Sanayi Sitesi’nin yüzde 95 ini tamamladık. Ağustos veya Eylül ayları içerisinde kuralarımızı çekeceğiz. Çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Dükkânlarımızın yüksekliği 9 metre ve ilk girişinin de 5 metre yükseklikte bir sanayi yaptık. Tamirci, kaportacı, boyacı, mobilyacı gibi esnaflarımız olacaktır.  Konya yoluna cephe ve sıfır alanda. Burada imalatlara yer vermek istiyoruz. Sanayi demek kalkınma demektir, küçük sanayilerin büyümesi demektir. Burada yaklaşık 200 bin metrekarelik arazide iş yerlerini inşa ettik” dedi.


“BAŞKAN ÇOBAN HER ZAMAN ESNAFIN YANINDA YER ALDI”


Dilek “Bir kepenk olsun esnafın olsun” düşüncesiyle çıktık bu yola. Sanayi denilince kalkınma demektir, küçük sanayilerin büyümesi demektir. Burada yaklaşık 200 bin metrekarelik arazide 382 adet dükkân inşa ettik. Bunları  100 metrekare, 200 metrekare, 300 ve 400 metrekare olarak inşa ettik.  Burhanettin Bey avukatlık döneminde, Sanayi Kooperatifimizde büyük hizmeti olmuştur. Ayrıca Belediye Başkanlığı döneminde yine Sanayi Esnafımızın yanında yer almış ve desteklerini esirgememiştir. Modern Sanayi Sitesi yapımında Milli Emlak’tan arsa alımı, Maliye Bakanlığında genelge değişimi konusunda  bizlere yardımcı olmuştur. Ayrıca kooperatiflerin çok büyük kaygısı olan alt yapı, su, kanalizasyon gibi hizmetleri de Belediye Başkanlığında döneminde bizlerden esirgemedi. Kooperatifimizin kişi başı 20 bin TL olan maliyeti, yardımları sayesinde düşmüştür. Bizler ,Sayın Başkanımıza yapmış olduğu katkı, hizmetlerden dolayı teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Dilek, konuşmasının ardından İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a keçe işlemeli Cumhurbaşkanlığı forslu tablo taktim etti. Yurdanur Özel