Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DOĞA TURİZMİNİN GÖZDESİ DENİZLİ YAYLALARI

  
 
  

 


 


Büyükşehir Belediyesinin 2015’te hizmete sunduğu Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, kentin hemen yakınında doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenleri kendine çekerken, yazın sıcaktan bunalan, kışın ise kar görmek isteyen vatandaşları ağırlıyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken, 4 mevsim cazibe merkezi olan Bağbaşı Yaylası’nda bungalov evlerde ya da çadırlarda konaklama imkanı sunuluyor.


“EN GÜÇLÜ ALTERNATİFLER ARASINDA YER ALIYOR”


Bağbaşı ve Kefe yaylalarında Büyükşehir Belediyesinin sosyal donatılarıyla misafirlere hizmet verilirken, diğerlerinde ilçe belediyelerinin tesisleri bulunuyor. Doğal güzellikleriyle öne çıkan yaylalar, son dönemde özellikle doğa, kamp ve karavan turizminin gözde mekanı olarak doğa içinde izole yaşamak isteyenler için en güçlü alternatifler arasında yer alıyor.


 “İNSANLARIMIZ SALGIN DÖNEMİNDE YAYLALARI TERCİH EDİYOR”


Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı açıklamada, Denizli’nin, başta Pamukkale ve antik şehirleri olmak üzere, turizmde birçok imkanı barındırdığını söyledi. Kentin turizm yelpazesinin genişliğine işaret eden Zolan, şöyle konuştu: “Şehrimizdeki yaylalar son dönemde ilgi görmeye başladı. Denizli merkezden 10 dakikada teleferikle çıkabileceğimiz Bağbaşı Yaylası, nefes alma ve serinleme için çok güzel bir yer. Yaylalarımız izole tatil anlamında birçok özelliği kendinde barındırıyor. Bir ayrı tesisimiz de Serinhisar ilçemizde Kefe Yaylası’nda bulunuyor. İnsanlarımız bu salgın döneminde yaylalara akın ediyor.”


“YAYLAYA GELMEYİ İPLE ÇEKTİK”


Yaylalardaki geniş alanlarda sosyal mesafenin çok iyi sağlandığına işaret eden Zolan, misafirlerin tesislerde konaklama imkanı da bulunduğunu dile getirdi.  Hüseyin Cahit Özgören ise 1995’ten bu yana Bağbaşı Yaylası’na geldiğini ifade etti. Yaylada yaklaşık 3 ay kaldığını belirten Özgören, “Salgın döneminde evimizden çıkamadık, onun için yaylaya gelmeyi iple çektik. Sezon açılıp buraya gelince sıkıntıdan kurtulduk.” diye konuştu. Karavanıyla yazı Kefe Yaylası’nda geçiren Ahmet Göka, 15 senedir bölgeye geldiğini söyledi. Yaylanın çok güzel olduğunu anlatan Göka, “Daha önce çadır kuruyordum. Şimdi salgından dolayı sosyal mesafeyi koruyoruz, camide de buna uyuyoruz.” dedi. Kocaeli’den gelen Mehmet Kulaksız da yaylayı çok beğendiklerini kaydetti. AA