Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmek kadayıfında bayram yoğunluğu

  
 
 Gaziantep

 


Gaziantep ve Hatay’ın ardından UNESCO yaratıcı şehirler ağına dahil olan gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın, coğrafi işaretli tatlısı ekmek kadayıfı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla rağbet görüyor.


“SADE, VİŞNELİ VE ÇİKOLATALI ÇEŞİTLERİ İLGİ GÖRÜYOR”


Tatlıcı Şükrü Pancar, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’da üç kuşaktır hijyenik standartlarda, geleneksel ve yöresel tatlıları ekmek kadayıfının üretimini yaptıklarını söyledi. Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun ilgi olduğunu dile getiren Pancar, “Bayram dolayısıyla çok yoğun siparişler alıyoruz. Özellikle sade, vişneli ve çikolatalı çeşitleri ilgi görüyor. Aldığımız siparişlerin hazırlıklarını yapmaya başladık. Kurban Bayramı’na son bir hafta kala kargoyla adreslerine göndereceğiz.” dedi.


“TÜRKİYE’NİN BÜTÜN ŞEHİRLERİNE ULAŞTIRILIYOR”


Pancar, tatlı kargoları için özel kutu ve buz kalıpları hazırladıklarını belirterek, tatlılarının deforme olmadan Türkiye’nin bütün şehirlerine ulaştırıldığını anlattı. E-ticaretin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla arttığını aktaran Pancar, “Firmamız yaklaşık bir yıldır e-ticarette yer alıyor. Pandemi süreci de bizim e-ticaret hızımızı artırdı. Tatlılarımız daha çok ilgi görmeye başladı. Özellikle de coğrafi işaret tescili alan ürünümüz ekmek kadayıfı, yoğun sipariş almaya başladı. Biz de şehrimizin yöresel tatlısını Türkiye’nin 81 iline gönderiyoruz. Bu Kurban Bayramı’nda da ekmek kadayıfı çeşitlerimiz misafirlerin ağızlarını tatlandıracak.” diye konuştu. AA