Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ercan Kubaş Sanat Tiyatrosu sanata ara vermiyor


  

 


Ercan Kubaş Sanat Tiyatrosu ile Pamuk Prenses ve 7 cüceler tiyatro ekibi yıllardır; Eskişehir’de özel sahnelerde, İstanbul tiyatroları ve İstanbul Kültür Sanat Müdürlüğü bünyesindeki sahnelerde, Klasik ve modern tarzda konularda çocuk ve yetişkin tiyatro eserleri sergileniyor. 


“FARKLILIKLAR ARASINDA FARKIMIZI GÖSTEREBİLMEK İÇİN”

Kubaş açıklamasında; “Bu çalışmalarımız, gerek basın gerekse izleyen seyirci tarafından takdirle karşılanmakta ve izlenmektedir. Dünyada az rastlanan bir ekiple cüceler ile birlikte önemli projelere imza atmak için yola çıkmış olup, değerli cüce oyuncu arkadaşlarımızla klasik ve modern oyunlarla gösterilerimize devam etmekteyiz. Bildiğiniz gibi sanata yaptığınız her yatırım size ve halka önemli katkılarla dönmektedir ve dönecektir. Her şey farklılık üzerine kuruludur dünyada. Her bir bal peteğinin boyutu farklıdır, farklıdır çiçeklerin açılışı ve şekli, farklıdır her bir kuşun kanat rengi, farklıdır doğan her çocuğun gülümsemesi ve farklıdır. Her insanın insana verdiği sevgi, Dünya da farklıdır her bir yaşayış biçimi. Tüm farklılıklar arasında farkımızı gösterebilmek için. Ercan Kubaş Sanat Tiyatrosu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler olarak sizlerleyiz” ifadelerine yer verdi.


“9 AĞUSTOS’TA SAHLENECEK”

 Yeni oyunlarından ve konularından bahseden Kubaş; “Çocuklar için Pinokyo ve Sevimli Orman. Büyükler için Kılıbıkzade ve Müthiş Doktor. 10 kişilik ekiple oyunumuzu sergileyeceğiz. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, gerçek cüce oyuncuların kendi yapımı olan bu oyun klasik hikâyenin farklı bir yorumuyla karşımıza çıkıyor. Kişinin kötülük yapmak için kazdığı kuyuya kendisinin düşeceğini, sevginin ve dostluğun gücünü anlatmaktadır. Bu peri masalında, güzel bir kızın iyi yüreği, kötülüğü ve kıskançlığı yenmektedir. Siyah saçları ve boncuk gözleriyle ülkenin en güzel kızıdır. Kendisi gibi güzel, ama güzelliği yalnızca yüzeysel olan kötü kalpli üvey annesi Kraliçeyle kalede yaşamaktadır. Kraliçe ülkesinin en güzel kadını olmak istemektedir ve bu uğurda kızını bile feda edebilecek kadar zalimleşmiştir. Pamuk prenses durumu öğrenip kaçar. Ormanda yapayalnız kaybolmuşken, bulduğu kulübede yaşayan yedi cüceyle tanışır ve onların mutlu ailesine katılır. Pamuk prensesi büyülemek için türlü planlar yapar. En sonunda büyülü bir elmayla onu zehirlemeye kalkışır. Kraliçenin bu korkunç büyüsünü sadece gerçek sevgi bozabilecektir. Çocuklar kadar büyüklerinde zevk alacağı etkileyici ve interaktif bir oyun. Oyunlar; 9 Ağustos Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezinde, saat 11:00, 13:00, 15:00 ve 17:00’da sergilenecek. Biterler oyun günü kapıdan temin edilecek” şeklinde konuştu. ÖZEL