Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnaf çarşamba pazarını fuar alanına istedi

HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ 

HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ 


Esnaf ziyaretinin ardından açıklama yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Seçimlerden önceki vaatlerimiz arasında da vardı. Seçimden sonra da birlikte yönetim anlayışımız vardı. Ben yaptım olduğundan ziyade biz yaptık olmalı. Müştereken karar verdik yönünde bir idari anlayışımız var. Fırsat buldukça pazarların hepsini de ziyaret ediyoruz. Bugün de arkadaşlarımızla Çarşamba pazarını ziyaret edelim dedik. Önümüz bayram, bayramdan önceki üç gün fuar pazar alanının açık kalmasıyla ilgiliydi. Esnaflarımızı gezdik.  Esnafımızın ciddi talepleri var İnşallah onu bayram sonu oturup beraber istişare edeceğiz. Esnafımızı mağdur etmeyecek onların talepleri doğrultusunda bir karara varırız diye düşünüyorum.


PANDEMİYİ EN AZ HASARLA ATLATAN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYORUZ


Sokağa çıkma yasağı hakkında bizim değil iç işleri bakanlığımızın sayın hükümetimizin almış olduğu bir karar  diyerek sözlerine devam eden Zeybek; “ Pandemiden dolayı salgının biraz daha böyle bir tedbir alındı. Dünyada koranavirüsü hadisesini en az hasarla atlatan ülkelerin başında geliyoruz. Her geçen gün vefat eden vatandaş sayımız azalıyor.Bu da çok olumlu bir gelişme. İnşallah bunu bayramda sosyal mesafeye dikkat edilemeyeceğinden dolayı hükümet böyle bir karar aldı. Bizde buna uymak durumundayız. Sosyal mesafeye dikkat ederek kurallara tedbirlere rivayet ederek sağlıklı bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Rabbim en kısa sürede insanlarımızı, ülkemizi bu koranavirüsü belasından kurtarsın diyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


ÇARŞAMBA GÜNLERİ FUAR ALANINDA TEZGÂHLARIMIZI AÇMAK İSTİYORUZ


“Bizim daha önce ki belediye başkanımızla seçim zamanında ki görüşmelerimizde talebimizin doğrultusunda aynı şekilde hareket ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalatı ve Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük ; Tuhafiyeciler, ayakkabıcılar, züccaciyeler olarak katlı pazar yerinin nedenini ne yazık ki bir netice alamadık. Esnafa verimli gelmedi. Esnaf ve sanatkârlar bu katlı pazar yerinde mağdur kaldı. Bu mağduriyetin giderilmesi için biz Çarşamba günleri tekrar fuar alanında tezgâhlarımızı açmak istiyoruz. Neticede Çarşamba günü ve Cumartesi pazarı Afyon’un ana pazarıdır. Katlı pazar yerinde de hizmet veren esnaf sayısı da 80 ile 100 arasında. Bu esnafların birçoğu pazarlardan memnun değil. Pazar yerinin oluşunda katlı pazar yerini sağlayamadık. Bu sebepten dolayı da fuar alanına hep beraber gitmek istiyoruz. Fuar alanına Çarşamba ve Cumartesi günü halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Fuar alanında da park sorunu, ulaşım sorunları gibi sorunların çoğu halledildiği için fuar alanı sonuçta esnaf ve sanatkârlara hayır getireceğinin umudundayız İnşallah iyi olur. Başkan dan da talebimiz fuar alanını Çarşamba ve Cumartesi günleri pazar kurmak. Esnafımız ne yazık ki 2 ay boyunca tezgâhı açamadı. 2 ay boyunca mağdurluk çekti. Malı var, atı arabası var ama ne malını satmaya gidebildi ne de tezgâhı açabildi. Tabi iki aylık bir mağduriyet sorunu yaşadı. Beterin beteri vardır hikâyesi. O yüzden esnafımız iki ayın sonunda bir tezgâh açıp üç beş parça mal satıp evine ekmek parasını götürünce o sevinci şu anda hala yaşıyor. Bizim esnaf ve sanatkârımız şu anda para kazanma peşinde değil ama ürününü satıp evine ekmek götürme peşinde. Bu sebeple iki aylık mağduriyetten sonra ayın 11 inde açılan pazar yerlerimizle birlikte esnaf ve sanatkârlarımızın cebi üç beş kuruş para gördü. Evinin zaruri ihtiyacını karşıladı” ifadelerini kullandı. Selçuk Taşkın