Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fizibilite eğitim faaliyetinin ilk günü tamamlandı


  

 


 


AFİKAD ile birlikte diğer STK’lar ve kurumlardan da katılımcıların yer aldığı eğitimin ilk gününde fizibilite nedir, fizibilite hazırlanmasının aşamaları nelerdir, ihtiyaç belirlenmesi ve tanımlanması gibi fizibilite temel kavramları ile ekonomik analizin alt başlıkları olan piyasa araştırması, mevcut talebin belirlenmesi, kapasite ve yer seçimi konuları ele alındı.


TEKNOLOJİK SEÇENEKLER BELİRLENDİ


Dört gün sürecek eğitimin ikinci gününde ise fizibilite çalışması hazırlanırken gerekli olan teknik analiz konusu ele alındı. Gün sonunda katılımcılar, teknoloji seçeneklerinin belirlenmesi, değerlendirilmesi, optimum teknoloji seçimi, pazar analizi, pazarlama stratejisi geliştirilmesi, iş planı hazırlanması ve SWOT analizi konularında bilgi sahibi olarak ayrıldı.


EĞİTİM YALNIZCA TEORİK BİLGİLERDEN OLUŞMAYACAK


AFİKAD yönetim kurulu başkanı Samiye Hancıoğlu, üçüncü günün programında mali analiz konusunun işleneceğini belirtti. Eğitimin yalnızca teorik bilgilerden ibaret olmayacağını belirten Hancıoğlu, uygulama olarak, katılımcılarla ortak belirlenecek bir konu üzerinde fizibilite çalışması yapmanın ilk adımlarının atılacağını da söyledi. Projenin geliştirilmesinden, uygulanmasına kadar Afyonkarahisar Valiliği Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi’nin değerli katkılarının olduğunu da ifade eden AFİKAD başkanı, kendilerine teşekkür etti. Kurum/ kuruluşlar arasındaki işbirliği ve dayanışmanın başarıya götüren önemli adımlardan biri olduğunu söyledi. SELÇUK TAŞKIN