Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazetecilik önemli bir misyonu yerine getiriyor

Dilek; “Basın düşünme, haberleşme

Dilek; “Basın düşünme, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucularından olan bir güçtür. Gazetecilik mesleği, insanlara bilgi ve haber akışı sağlamak gibi önemli bir misyonu sağlamaktadır” dedi.


Afyonkarahisar Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Sabah Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Dursun Kahraman ile bir araya gelen Dilek gazetecilik hakkında görüş alışverişinde bulundu.“Afyonkarahisar basını, ülke gündeminde etkin bir şekilde yayın akışlarını sürdürmekte” diyerek sözlerine Başlayan Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek; “ Çok zor ama çok zevkli bir mesleği icra ediyoruz. Meslektaşlar arasında saygı ve kardeşlik ortamının tesis edilmesi, karşılaştığımız zorluklara karşı birlikte mücadele etme isteğinin oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Gazeteciler olarak birlik ve beraberlik içerisinde olursak hem mesleğimize hem de toplumumuza daha iyi hizmet sunacağımız kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.


GAZETECİLİK MESLEĞİ ÇOK CEFAKÂR BİR MESLEK


Sabah Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Dursun Kahraman ise, Gazetelerin ve basın mensuplarının birlikte hareket etmesi sayesinde basın sektöründe ki sorunların çok daha kolay aşılabileceğini söyledi. Kahraman; “Gazetecilik mesleği çok cefakâr bir meslek. Tüm basın mensubu çalışanları ve basın kuruluşlarının sahipleri açısından sıkıntılı ama bir o kadar da değerli ve özel bir meslek. Ülkemizin nasıl birlik ve beraberliğe ihtiyacı varsa özellikle ve en fazla basın sektörünün birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Çünkü vatandaşımızı bilgilendiren, vatandaşımıza haber akışını sağlayan, en önemli sektörlerden bir tanesi basın sektörüdür. Hem yerel de hem de ulusal da ki basın kuruluşları, hem kendi aralarında hem de ülkemizin bekası ve ilerlemesi için birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Hisar Özel