Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Genç karateciler, Gençlik Haftası’nda kozlarını paylaştı

Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı spor turnuvaları ile kutlanıyor. Bu kapsamda Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlenen U-21 ve Ümit gençler karate turnuvaları tamamlandı. Turnuvaya U-21, Ümit ve gençler kategorilerinden 50 sporcu katıldı.

Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Atatürk’ü

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından takdim edildi. İl Müdürü Kasapoğlu, dereceye giren sporcuları tebrik ederek, “Bu tür özel turnuvalara katılan gençlerimizin ilgisi bizi mutlu ediyor. Karate Milli Takımımıza da sporcular yetiştirmeyi umuyoruz. Bu vesileyle madalya alan sporcularımızı tebrik ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutluyorum” dedi. Spor turnuvaları hafta boyunca çeşitli branşlarda yapılmaya devam edileceği belirtildi.

KADINLARDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

Ümit Kadınlar kategorisinde 47 kilogramda Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden Elif Süer ve Şampiyonlar GSK Kulübünden Feyza Nur Bayındır, 54 kilogramda Şampiyonlar GSK Kulübünden Belinay Talyan ve Sultan Sude Saraç, 61 kilogramda Şampiyonlar GSK Kulübünden Adil Nur Çakır, Şampiyonlar GSK Kulübünden Gözde Gördes ve Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden Dua Uğur, 61 kilogram üstü yarışan sporculardan Dinamik GSK Kulübünden Başak Büyükbezgin dereceleri elde ettiler. Genç Kadınlar kategorisinden 48 kilogramda Dinamik GSK Kulübünden Beren Karakoç, 53 kilogramda Akkurt KİSK Kulübünden İkra Nur Yıldız ve Şampiyonlar GSK Kulübünden Zehra Nur Karayağız, 59 kilogramda Akkurt KİSK Kulübünden Kübra Pınar dereceye girdi. Büyük Kadınlar kategorisinde ise 55 kilogramda Şampiyonlar GSK Kulübünden Shabnam Nur Mohammadi ve Emine Betül Karayağız derece elde etti.

ERKEKLERDE DERECEYE GİREN SPORCULAR

Ümit Erkek kategorisinde 52 kilogramda Akkurt KİSK Kulübünden Furkan Arısoy, Sandıklı GSK Kulübünden Salih Demir, Şampiyonlar GSK Kulübünden Azizcan Demircan, 63 kilogramda Şampiyonlar GSK Kulübünden Sait Sarıgül, Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden Hüseyin Ceyhan, Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden Eymen Arslan, Akkurt KİSK Kulübünden Muhammed Taha Bilgici, 70 kilogramda Akkurt KİSK Kulübünden Serkan Kabadayı, 70 kilogram üstü Akkurt KİSK Kulübünden Yasin Samet Meydan derecelerin sahipleri oldular. Genç Erkek kategorisinde 55 kilogramda Şampiyonlar GSK Kulübünden Berkayan Fidan, Şampiyonlar GSK Kulübünden Kürşat Öztürk, 68 kilogramda Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden Muhammed Seyfi Özen, 76 kilogramda Sandıklı Yıldız GSK Kulübünden İsrafil Yavuz derece elde etti. Kadir Aydın