Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Görgöz: İktidar, ek zam ve refah payı çağrılarına suskun kalıyor

CHP PM Üyesi Yalçın Görgöz, iktidarın temmuz ayında ek zam ve refah payı çağrılarına suskun kaldığını belirterek, “22 yıllık beceriksizliklerinin sorumluluğunu muhalefete yıkmak istiyor” dedi.

CHP PM Üyesi Yalçın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Yalçın Görgöz, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Asgari ücretlinin perişan, işverenin ise zorda olduğunu ileri süren Görgöz, iktidarın temmuz ayında ek zam ve refah payı çağrılarına suskun kaldığını belirtti. Görgöz, “Asgari ücretli perişan, işveren zorda! Emekliyi süründürüyorlar, çiftçi, küçük esnaf can çekişiyor. Adaletsizlik diz boyu! Hani hep söyleriz ya; ‘aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık’ hesabı. İktidarın yanlış ekonomi yönetimi sayesinde kimse halinden memnun değil. Temmuz’da ek zam ve refah payı çağrılarına suskun kalan iktidar, 22 yıllık beceriksizliklerinin sorumluluğunu muhalefete yıkmak istiyor” şeklinde konuştu.

‘AŞIRI PAHALILIK VATANDAŞI BEZDİRDİ’

PM Üyesi Görgöz, yaptığı açıklamaların devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Seçim meydanlarında; ‘Siz bu kardeşinize verin yetkiyi enflasyonla, faizle, kurla nasıl mücadele edilir görün’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık ülke ekonomisinin ‘Şimşek’ kararlarıyla düzeleceğine kendisi de inanmıyor. Farklı polemikler yaratarak halkın sabrını test ediyor ve gündemi değiştirmeye çalışıyor. Ancak gündem değişmiyor. Akaryakıta, elektriğe gelen yüksek zamlar, ağır vergi yükü, aşırı pahalılık vatandaşı bezdirdi, canına tak etti. Her geçen gün homurtular daha da yükseliyor. Herkes biliyor, halk biliyor, iktidar da biliyor; bu iş böyle gitmez.”