Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gün Afyon’da Birlik Günü

Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan

Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Pandemi döneminde sağolsun, çok çok teşekkür ediyorum, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ın Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Başkanımız, tüccar arkadaşlarımız destek oldular. Sivil toplum kuruluşları başkanları ile ihtiyaç sahiplerine katkı sağlamak amacıyla bir toplantı gerçekleştirmiştik. Bu toplantıda yardım kampanyasının adını ‘Gün Afyon’da Birlik Günü’ olarak düşünmüştük. Zonguldak’a tayin olan Valimiz Mustafa Tutulmaz, kampanya hakkında ‘Afyon İçin Vefa Vakti diye değerlendirirsek iyi olur’ dedi. Biz de Afyon İçin Vefa Vakti diye bir kampanya başlattık. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız, Afyonkarahisar Ticaret Borsamız, AFSİAD ve MÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile bir araya geldik” dedi.


“HEMŞERİLERİMİZ ÇOK DUYARLI DAVRANDILAR”


Afyonkarahisarlılar’ın yardım kampanyası hakkında duyarlı davrandığını hatırlatan Zeybek, “Hedefimiz, zor günlerinde esnafımızın da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da bir nebze olsun yanında yer alabilmekti. 10 bin gıda paketi toplayabilir miyiz diye yola çıktık. Afyon’daki ticaret erbabı işadamlarımız, hemşehrilerimiz çok duyarlı davrandılar. 10 bin paketi geçtik. Ulaşmadığımız kimse kalmadı. Elimizde yardım paketlerimiz de var. İnşallah Kurban Bayramı öncesi bir fasıl daha dağıtacağız. Kalanını da bayram sonu, ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya devam edeceğiz. Belediye olarak biz sadece organizasyonunu yaptık. Hayır sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getirdik. Bize ulaşan talepleri de karşılamaya gayret sarf ettik. Bu hususta yardımda bulunan, katkı veren, önümüzü açan, organizasyonda yer alan arkadaşlarımıza Teşekkür Plaketi sunalım istedik. Ticaret erbabı kardeşlerimize bol kazanç diliyoruz” diye konuştu.


“STK’LAR BU KAMPANYAYA KATILMAYI KABUL ETTİLER”


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise “Bu ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Pandemi süreci başladığında Sayın Başkanımız, bir gün beni aradı. Böyle bir kampanyanın başka bir ilimizde yapıldığını duyduğunu söyledi ve böyle bir kampanyanın ilimizde de düzenlenmesinin nasıl olacağını sordu. Ben de ‘memnuniyetle’ dedim. Sayın Başkanımız’ın başkanlığında, biraz daha genişlettik; tüm sivil toplum kuruluşları ile bir toplantı yapıldı. Tüm STK’lar bu kampanyaya katılmayı kabul ettiler. Zonguldak’a tayin olan Valimiz Mustafa Tutulmaz da bu kampanyanın ismini Afyon İçin Vefa Vakti diye belirledi. Neticesinde 10 bin yardım paketi hedefi geçildi. Biz de Ticaret ve Sanayi Odamız olarak bu anlamlı kampanyaya bin paketle katkıda bulunduk. Sayın Başkanımız’a bu organizasyonu başlattıkları için, ihtiyaç sahiplerine bu paketleri ulaştırdıkları için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


ATSO ADINA HAZIRLANAN TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ


Ziyaret sırasında son konuşmayı yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de “Sayın Belediye Başkanımız’a bu nazik ziyaretleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde böyle güzel bir yardım organizasyonuna öncülük ettiği için ayrıca teşekkür ederim. Bizler bu görevlerde bunun için varız. Tabii ki memleketimizin, hemşehrilerimizin ihtiyacı olduğu zamanlarda bir arada olmamız gerekiyor. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, bu konuda birleştirici bir rol oynamıştır; bu nedenle teşekkür ediyoruz” dedi. Ziyaretin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e ATSO adına hazırlanan Teşekkür Plaketi’ni takdim etti. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ