Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Halk iradesini ortaya koyarak güçlü bir direniş gösterdi”

  
 
  

 


 


Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş; “Meşru hükümetin Meşru Devletin yanında yer alarak toplumun önünü göremeyeceği toplumu karanlığa götürecek bu gelişmeye dur dedi” ifadelerini kullandı.


“Büyük bir mücadeleyeydi. İçerisinde yaşadığımız coğrafya gelecek açısındanda ciddi riskleri olan bir coğrafya” diyerek sözlerine başlayan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş; “Bu tür risklere karşı toplumumuzun bilinçli zinde ve hazır olduğunu bize gösterdi. Birmücadele ortaya koydu ve bu mücadele gerçekten övgüyü hak eden bir mücadele, tabi bunun ulusal olduğu kadar uluslararası boyutlarıda vardı. Ülkeye yönelikUluslararası bir müdahale olduğuda daha sonraki süreçte anlaşıldı, bu olaya toplum olarak sahip çıkmamız gerekiyor.  2016 dan 2020 yılı arası 4. Seneyi idrak edeceğiz, bu süre içerisinde tabi ki çok tartışılan da bir konu Uluslararası düzeyde lehte alehte görüşlerin ortaya çıktığı bir konu biz toplum olarak bu meseleyi bir grubun meselesi olarak, siyasi kesimin meselesi olarak görmememiz gerekiyor.”


 “MİLLET MESELESİ OLARAK GÖRMEK GEREKİYOR”


Karakaş; “Yaşam tarzlarına bakılmadan yaşlı genç, kadın erkek demeden herkes meydana çıktı toplumu temsil eden bir topluluk ortaya oluşmuşsa bundan sonraki süreçte de bu bilincin sahiplenmesinin nitelikte devam etmesi gerekiyor. Yazar düşünür, gazetecilerin de bu konuda uygun doğru bir dil kullanılması gerekiyor ki topluma bu birliktelik yansısın” diyerek sözlerini tamamladı. Selçuk özel